Стартап зі ШІ залучив 70 мільйонів доларів на робота-гуманоїда

Дмитро Сизов

600x-1.jpg (37 KB)

Робототехнічний стартап Figure залучив 70 мільйонів доларів на розробку гуманоїдного робота, який, на його думку, одного разу зможе виконувати широкий спектр завдань, які традиційно виконують люди.

Компанія з Саннівейла, штат Каліфорнія, вважає, що її футуристичний робот під назвою Figure 01 зможе вирішити проблему нестачі робочої сили, виконувати небезпечні роботи та підтримувати глобальний ланцюг поставок, повідомила компанія. 

«Ми сподіваємося, що ми одна з перших груп, яка виведе на ринок гуманоїда, який дійсно може бути корисним і займатися комерційною діяльністю», — сказав в інтерв’ю засновник і головний виконавчий директор Бретт Адкок «Ми вважаємо, що структуровані, повторювані та часто небезпечні завдання на складах є великим потенційним першим застосуванням». 

Адкок заснував компанію Figure у 2022 році, і в її команду з 50 осіб входять колишні співробітники Boston Dynamics , Tesla Inc. , дослідницької лабораторії Google Moonshot та інших. Фігура, як і більшість компаній, що працюють над людиноподібними роботами, наразі бачить склади як основну можливість для комерціалізації. 

Згідно з даними PitchBook, у 2022 році компанія виходить на ринок робототехніки та дронів, що розширюється, із залученим 5,73 мільярда доларів США. Також є велика конкуренція. Sanctuary AI , що базується у Ванкувері, працює над кількома ітераціями свого гуманоїдного робота під назвою Фенікс, 170-сантиметрового (п’ять футів-сім дюймів) робота. Норвезька фірма 1X потрапила в заголовки газет у березні , коли отримала 23,5 мільйона доларів фінансування від OpenAI та інших. А Ілон Маск заявив, що Tesla працює над людиноподібним роботом під назвою Optimus.

Фігура планує пропонувати послуги своїх роботів за контрактом на основі підписки. За словами Едкока, ця модель зробить робота доступнішим, ніж його пряма покупка, і дозволить компанії виконувати одночасні оновлення програмного та апаратного забезпечення. 

Фігура 01, якої ще немає на ринку, буде продемонстрована на складах протягом наступних 12 місяців і пілотована в комерційних зонах з одним або двома клієнтами протягом наступних двох років, повідомила компанія. Може знадобитися до п’яти років, перш ніж роботи будуть адаптовані для більш широкого використання.

стосується AI Startup Figure збирає 70 мільйонів доларів для гуманоїдного робота
Гуманоїдний робот фігури Рисунок 01.
Джерело: Рис

Адкок сказав, що фірма розглядає можливість впровадження генеративного штучного інтелекту в робота, щоб покращити його семантичну поведінку та допомогти йому краще розуміти прості людські команди, такі як: «Іди візьми мені яблуко». Generative AI, який був популяризований ChatGPT OpenAI, використовує алгоритми для прочісування величезної кількості тексту та даних для створення нового вмісту, включаючи зображення, текст і відео.

Дослідники Google вже працюють над поєднанням генеративного ШІ з роботами. Вони розробили PaLM-E , втілену мовну модель , яка об’єднує бачення та мовні команди в роботизовану платформу. 

«Я думаю, що в майбутньому буде дуже важливо мати гуманоїдів, які взаємодіють з людьми», — сказав Адкок. 

Фінансуванням Figure керував Parkway Venture Capital , до якого приєдналися Адкок, а також компанії венчурного капіталу Aliya Capital, Bold Ventures, Tamarack Global, FJ Labs і генеральний директор Neura Robotics Тіл Ройтер.