Starlink Маска стикається з перешкодами з боку телефонного оператора в Італії

Дмитро Сизов
Starlink Маска стикається з перешкодами з боку телефонного оператора в Італії

Starlink Ілона Маска стверджує, що розгортанню високошвидкісного Інтернету в Італії перешкоджає найбільший телефонний оператор країни, що може мати наслідки для його послуг у Південній Європі та Північній Африці.

У скарзі, поданій до служби зв’язку Італії та Міністерства промисловості наприкінці минулого тижня, Starlink стверджує, що Telecom Italia SpA протягом місяців не дотримувалася правил, які вимагали від неї обмінюватися даними спектру, щоб уникнути частотних перешкод у своєму обладнанні, документ, з яким ознайомився Bloomberg показує.

Telecom Italia відкидає часткову реконструкцію фактів, яка не враховує поточні дискусії, заявив представник компанії, відповідаючи на запит Bloomberg про коментар.

Відсутність доступу до даних сильно уповільнює розгортання нового шлюзового обладнання, яке належить Starlink, супутниковому інтернет-провайдеру, контрольованому SpaceX Маска , йдеться в документі.

На відміну від інших операторів, Telecom Italia «чітко повідомила Starlink, що не хоче координувати», і не надала необхідних даних, йдеться в документі. Згідно з документом, це також може спричинити збої в роботі в деяких частинах Південної Європи та Північної Африки, які частково живляться від обладнання, розташованого в Італії.

Starlink також закликала Міністерство промисловості Італії спонукати Telecom Italia зробити все можливе для співпраці щодо частот. Starlink буде змушений перевести інвестиції з Італії в інші європейські країни, якщо ситуація залишиться невирішеною, йдеться в документі.

За словами Starlink у попередньому документі, початковий запит на дані датується серединою жовтня. У подальшій відповіді Telecom Italia заявила, що відмовить у доступі, стверджуючи, що Starlink не можна дозволяти на певних частотах з технічних причин, згідно з цим документом.

Представники італійського управління комунікацій Agcom і міністерства промисловості відмовилися від коментарів. Представник SpaceX також не відразу відповів на запит про коментар.

Супутникова мережа

Starlink забезпечує широкосмуговий доступ до Інтернету через мережу з приблизно 5500 супутників, які SpaceX почала розгортати в 2019 році.

Telecom Italia десятиліттями страждала від складного поєднання високих витрат на оплату праці та все більших інвестицій, щоб підтримувати свою мережеву інфраструктуру в актуальному стані.

Минулого року оператор продав свою мережу стаціонарного зв’язку, свій найцінніший актив, американській приватній інвестиційній компанії KKR & Co. за угодою , оціненою приблизно в 19 мільярдів євро (20,6 мільярда доларів США) плюс прибутки.

Маючи вже близько 2,6 мільйона клієнтів, Starlink має потенціал стати головним джерелом грошей для SpaceX, компанії, яка починалася як транспортний засіб Маска для здійснення його мрій про дослідження космосу.

Тепер вона стала найважливішим приватним підрядником космічної програми уряду США та домінуючою силою в національній безпеці.