США внесли до санкційних списків 17 росіян, зокрема голову концерну "Калашников"

Мінфін США в четвер вніс до санкційного списку SDN List 17 росіян, зокрема голову Мінпромторгу РФ Дениса Мантурова, голову концерну "Калашников" Алана Лушникова та голову республіки Татарстан Рустама Мінніханова.

Згідно з повідомленням Мінфіну, до SDN List також потрапила дружина Мінніханова Гульсіна.

Занесення до SDN List передбачає заморожування активів і заборону на поїздки.

Санкції, зокрема, запроваджено стосовно бізнесмена Сергія Адоньєва, співвласника вугільних активів (ЯПЕК, Ельгинське родовище, колишній "Сибантрацит" та ін.), одного із засновників телеком-оператора "Скартел".

Крім того, санкції поширено на дві структури холдингу "Інтеррос" (сам він у SDN List з минулого грудня), які нещодавно були перереєстровані з Кіпру в спеціальний адміністративний район у Примор’ї – "Інтеррос Інвест" та "Інтеррос Капітал", а також кіпрську Whiteleave Holdings limited (вона представляла "Інтеррос" в угоді акціонерів "Норильського нікелю" (MOEX: GMKN) від 2012 року).

Також до SDN List внесено Сергія Батьохіна, який багато років обіймав виконавчі посади в структурах "Інтерросу" та його портфельних компаніях.

Також у списках фігурують кілька структур РФ, пов’язаних із суднобудуванням, оборонною промисловістю, а також компанії з сервісного обслуговування авіаційної техніки та надання послуг у сфері інформаційної безпеки. Серед них – ФДУП "НВП "Гамма", Національна авіаційно-сервісна компанія, АТ "Терра", ТОВ "Калейдоскоп". Під санкціями опинилася чартерна авіакомпанія "Авіакон Цитотранс".

Источник: itta.info