США та союзники знищили російську ШІ «бот-ферму» ШІ на Х

Дмитро Сизов
США та союзники знищили російську ШІ «бот-ферму» ШІ на Х

Сполучені Штати та кілька союзників заявили, що вони захопили контроль над складним російським пропагандистським заводом, який використовував штучний інтелект для керування майже тисячею таємних акаунтів у соціальній мережі X.

Попри те, що минулого року уряди все більше зверталися до штучного інтелекту, щоб поширювати повідомлення ширше та достовірніше, видалення є незвичайним, оскільки західні спецслужби відстежили його до офіцера російської розвідувальної служби ФСБ і до колишнього старшого редактора контрольованого державою видання RT, яке раніше називалося Russia Today, як пояснюється в матеріалах суду.

У напрочуд детальній спільній консультації агентства в Сполучених Штатах, Нідерландах і Канаді ідентифікували різні програмні програми, що використовуються для керування мережею, включно з програмою під назвою Meliorator, яка створювала фіктивних користувачів, відомих як «душі» в різних країнах. ФБР виграло ухвалу суду , яка дозволяла йому конфіскувати два веб-домени, які операція використовувала для реєстрації адрес електронної пошти за обліковими записами.

«Сьогоднішні дії є першими у знищенні спонсорованої Росією ботоферми соціальних мереж Generative AI», — сказав директор ФБР Крістофер А. Рей у заяві . «Росія мала намір використовувати цю ботоферму для поширення іноземної дезінформації, згенерованої ШІ, масштабуючи свою роботу за допомогою ШІ, щоб підірвати наших партнерів в Україні та вплинути на геополітичні наративи, сприятливі для російського уряду».

Автоматизовані облікові записи з докладнішими біографіями публікували оригінальний вміст, а допоміжні облікові записи більш загальних облікових записів лайкали та повторно публікували ці публікації. Чиновники не відповіли на запитання про те, скільки реальних користувачів бачили дописи та чи поширювали вони повідомлення далі, тому незрозуміло, наскільки ефективною була кампанія.