США привели в підвищену боєготовність свої бази в Європі через загрозу диверсій з боку РФ, — CNN

США привели в підвищену боєготовність свої бази в Європі через загрозу диверсій з боку РФ, — CNN

Персонал військових баз США в країнах Європи вперше за 10 років був приведений у стан підвищеної бойової готовності. Причиною цього стала інформація американської розвідки про можливі диверсії з боку Росії.

Про це американський телеканал CNN повідомив із посиланням на власні джерела.

Співрозмовники CNN розповіли, що розвідка США отримала інформацію про те, що Росія розглядала американські бази та військовий персонал як варіанти для нападу через посередників — за аналогією зі змовами, які було здійснено або зірвано в усій Європі в останні місяці.

Зазначається, що раніше у квітні було заарештовано двох громадян Німеччини та Росії, які, імовірно, замислювали вибухи та підпали, зокрема на військових базах США.

За словами співрозмовників, розвіддані, отримані протягом останніх двох тижнів американською розвідкою, були визнані досить тривожними, щоб ввести додаткові протоколи безпеки.

З цієї причини кілька військових баз у США підвищили тривогу до рівня "Чарлі". Його застосовують у ситуаціях, коли відбувається інцидент або отримано розвіддані, що вказують на ймовірність терористичних дій або нападу на персонал чи об’єкти.

Загроза диверсій, підтримуваних Росією, стала особливо гострою останніми місяцями на тлі серії підпалів та вибухів у всій Європі, включно з Ригою, Лондоном, Варшавою, Прагою та Парижем. Європейські чиновники пов’язують ці інциденти з Росією.

"Те, що ми бачимо зараз, — це більш узгоджені, більш агресивні зусилля, ніж ті, які ми бачили з часів холодної війни. Ми бачимо саботаж, змови з метою вбивства, підпали — реальні речі, які коштують людських життів", — сказав один зі співрозмовників CNN.

Источник: ukranews.com