США і союзники проведуть військові навчання в Південнокитайському морі

США і союзники проведуть військові навчання в Південнокитайському морі
Сполучені Штати, Японія, Австралія та Філіппіни на тлі триваючих агресивних дій Китаю у Південнокитайському морі у неділю, 7 квітня, проведуть біля філіппінського острова Палаван перші спільні військово-морські навчання.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на співрозмовників в уряді Японії повідомляє Kyodo.

Це будуть перші повномасштабні навчання за участю чотирьох країн, спрямовані на підвищення оперативної сумісності їхніх сил і включатимуть тренування з протичовнової боротьби, радіозв’язку та підтримання взаємодії, а також маневри у складі корабельних формувань.

У серпні ці ж країни провели спільні тренування екіпажів суден на їх стоянках поблизу північно-західних Філіппін, лише обмінявшись салютами та спільними фото.

Очікується, що в навчаннях візьмуть участь кілька бойових кораблів ВМС США і Філіппін, австралійський фрегат і військовий літак та японський есмінець. Тренування проводитимуться за межами територіальних вод Філіппін, але в їх виключній економічній зоні.

Заплановані на неділю навчання відбуватимуться на тлі агресивної активності Китаю в багатому ресурсами Південнокитайському морі. Останній інцидент стався 23 березня, коли китайська берегова охорона застосувала водомети проти філіппінського судна забезпечення з продуктами й іншими запасами на підконтрольній Манілі Другій мілині Томаса.

У результаті того інциденту судно зазнало серйозних ушкоджень, а філіппінські військовослужбовці на борту отримали поранення.

На тлі зростання небезпечної активності Китаю, Філіппіни з минулого року проводять окремі морські заходи зі Сполученими Штатами та Австралією, з якими мають оборонні угоди, але військових навчань у Південнокитайському морі союзники уникали.

Співрозмовники Kyodo розповіли, що філіппінська сторона звернулась до союзників із проханням проводити спільні чотиристоронні навчання кілька разів на рік.

Китай претендує на суверенітет майже над усім Південнокитайським морем і не визнає рішення Постійного арбітражного суду в Гаазі від 2016 року, яким його широкі претензії визнані безпідставними, конфліктуючи з регіональними державами, зокрема, з Філіппінами, Малайзією і В’єтнамом.

Источник: ukrinform.ua