SpaceX покрила супутники Starlink дзеркальною плівкою, щоб не заважати астрономам

SpaceX покрила супутники Starlink дзеркальною плівкою, щоб не заважати астрономам

SpaceX відреагувала на скарги, що надходять від астрономів про те, що супутники Starlink заважають спостереженням за космосом із Землі — в компанії почали покривати апарати «дзеркальною плівкою», яка розсіює світло з боку Землі. На жаль, поки що частка таких «безпечних» для астрономії супутників у загальному угрупованні мізерно мала.

Вперше нове дзеркальне покриття було встановлено на 22 супутники, які були виведені на орбіту за допомогою ракети Falcon 9 минулого тижня. Застосування дзеркала зниження відбивної здатності супутників здавалося б нелогічним, але SpaceX впевнені, що це спосіб спрацює. Компанія вела розробку цієї плівки кілька років – вона діє як розподілений брегівський відбивач. Плівка складається з кількох шарів пластику з різними показниками заломлення. Це допомагає їй розсіювати світло, але пропускати радіохвилі. Для кращого поглинання світла частина супутників була покрита чорною фарбою.

На жаль, результати роботи побачити вийде нескоро. На даний момент SpaceX запустила на орбіту вже понад 5000 супутників і стала найбільшим оператором на низькій орбіті. Апарати Starlink розроблені з прицілом на мінімальну ціну і взаємозамінність, але супутники, що заважають астрономам, прослужать ще багато років. Деякі з них обладнані козирками, але SpaceX ніколи не були задоволені цим рішенням.

Дзеркальну плівку SpaceX чекає і серйозніше випробування. Наразі компанія відправляє супутники на орбіту на ракеті Falcon 9, через яку доводиться задовольнятися версією V2 mini. Повнорозмірні Starlink V2 будуть більшими, і для їх запуску буде потрібна перспективна гігантська ракета Starship. Ці супутники набагато краще видно з Землі, і якщо дзеркальна плівка не допоможе, це стане зрозуміло досить швидко. А за Starlink аналогічні угруповання планують розгорнути й інші компанії в кількох країнах, і невідомо, що вони зроблять на благо астрономічної науки.