Сьогодні в фіналі американської НФЛ вийде реклама «Бойкот Tesla»

Дмитро Сизов
Сьогодні в фіналі американської НФЛ вийде реклама «Бойкот Tesla»

Каліфорнійський технологічний підприємець платить понад півмільйона доларів за рекламу «Бойкот Tesla» під час Super Bowl, яка критикує Tesla за те, що вона не вимикає технологію автопілота поза умовами, для яких вона була розроблена.

Ця проблема була висвітлена в розслідуванні Washington Post минулої осені та пізніше згадувалась у відкликанні. практично з кожної американської Tesla, обладнаної автопілотом, близько 2 мільйонів автомобілів.

Це другий рік поспіль, коли критик Tesla Ден О'Дауд проводить рекламну кампанію на наймасовішому вечорі телебачення. Він очолює групу Dawn Project, яка прагне заборонити технологію допомоги водієві Tesla. Остання кампанія недвозначна: «Бойкот Tesla», — йдеться в ній після кадрів смертельних і серйозних аварій за участю її автомобілів. Одна реклама містить кадри, на яких Tesla біжить по манекенах дитячого розміру, зображення, які раніше спонукали Tesla видати лист про припинення і відмовитися.

О'Дауд сказав, що він був змушений привернути увагу до останньої проблеми з тим, що він називає «найнекомпететнішим програмним забезпеченням, яке я коли-небудь бачив», частково завдяки розслідуванню The Post . О'Дауд заснував програмне забезпечення Green Hills Software, яке розробляє операційні системи для автомобілів і літаків.

«Яка можлива причина того, що вони не вимикають автопілот на дорогах, які, на їхню думку, є небезпечними?» — запитав він у Тесли.

Tesla та її виконавчий директор Ілон Маск не відповіли на запит про коментарі. Фолловери Маска звинуватили О'Дауда в конфлікті інтересів, оскільки одним із клієнтів Green Hills Software є компанія Mobileye, яка розробляє програмне забезпечення для допомоги водіям. О'Дауд каже, що його мотивація випливає виключно з занепокоєння щодо технологій Tesla.

Tesla стверджує, що її програмне забезпечення призначене для використання повністю уважним водієм, і стверджує , що «морально невиправдано не робити ці системи доступними для більшої кількості споживачів», посилаючись на цифри, які, за її словами, показують меншу поширеність аварій, коли її програмне забезпечення активується.

Дві реклами висвітлюють три серйозні аварії, які нібито спричинені автопілотом. В одному з них 17-річний підліток отримав важкі поранення, коли Tesla збила його на швидкості 45 миль на годину, коли він виходив зі шкільного автобуса в Північній Кароліні, на якому був позначений знак зупинки та блимали сигнальні лампи. «Тесла все одно нічого не робить», — підсумовується реклама. «Бойкотуйте Tesla, щоб захистити ваших дітей».

Реклама посилається на попередні відео Dawn Project, які зображують нібито неспроможність Tesla реагувати на манекени дитячого розміру на дорозі, включно з торішньою рекламою Super Bowl, яка вийшла в ефір за кілька тижнів до аварії в Північній Кароліні.

Інша реклама, яка буде показана під час цьогорічної гри, показує аварію , в якій загинув 50-річний батько в 2019 році, коли його Tesla в’їхала під напівпричіп вантажівки, і момент, коли Tesla проїхала через знак «Стоп» і миготливі маячки на сільській місцевості Florida Road, коли він прокотився до припаркованого автомобіля та підкинув молоду пару в повітря, убивши одного з них, а інший отримав серйозні поранення — кадри, вперше опубліковані The Post. В обох випадках автопілот працював у місцях, де його використання не передбачалося.

«Люди заборонили б це, якби вони тільки знали правду, якби вони тільки розуміли, до чого це призведе», — сказав О'Дауд. «Ну, це наша робота. Політики не зрушать з місця, доки не зрушить громадськість».