Соцмережі Meta маркуватимуть світлини, зроблені штучним інтелектом: як це відбуватиметься

Соцмережі Meta маркуватимуть світлини, зроблені штучним інтелектом: як це відбуватиметься

У мережах Facebook, Instagram та Threads всі зображення, які були створені забо відредаговані за допомогою штучного інтелекту, будуть позначати відповідними маркерами. Ідентифікація контенту ШI з'явиться незабаром, та пошириться також на відео та аудіо.

Про це заявила власниця вказаних мереж, компанія Meta. У заяві сказано, що маркери почнуть ставити "у найближчі місяці, після того, як виявлять "стандартні галузеві індикатори створеного штучним інтелектом".

Як само будуть виглядати мітки "Створено за допомогою ШІ (англійською AI), та де їх розміщатимуть, в Meta ще не визначились: "Зараз ми тільки створюємо цю можливість, і найближчими місяцями почнемо застосовувати мітки всіма мовами, які підтримуються додатками".

Окрім видимих маркерів фахівці обіцяють невидимі, "водяні знаки" на світлинах, та метадані, які буде вбудовано у файли зображень . Метадані C2PA, IPTC та водяні знаки відповідатимуть передовим практикам "Партнерству зі штучного інтелекту" PAI.

Компанія уточнює, що процес маркування буде тривати "протягом всього наступного року по всьому світу". На цьому в Meta роблять акцент, адже у багатьох країнах пройде низка важливих виборів.

Також компанія обіцяє співпрацювати з Google, OpenAI, Microsoft, Adobe, Midjourney та Shutterstock щодо додавання метаданих до зображень, створених їх інструментами.

В Meta додають, що "поки що не можуть виявити та помітити весь контент, створений ШІ інших компаній". Більш того, "є способи, за допомогою яких люди можуть видалити невидимі маркери", попередили фахівці.

Источник: news.obozrevatel.com