Собака-робот буде відлякувати тварин від злітної смуги аеропорту

Дмитро Сизов
Собака-робот буде відлякувати тварин від злітної смуги аеропорту

В уряду Аляски з’явився новий чотирилапий друг, який тримає перелітних птахів та інших тварин якомога далі від злітно-посадкових смуг міжнародного аеропорту Фербенкс: собакоподібний робот Boston Dynamics під назвою «Аврора». Департамент транспорту та громадських об’єктів Аляски опублікував свого «нового наймана» в Instagram минулого місяця , заявивши, що робот буде випробуваний, щоб «поліпшити та підвищити безпеку в аеропорту», ​​намагаючись запобігти небезпечним зіткненням між літаками та дикою природою.

Виступаючи перед транспортними комітетами Палати представників Аляски та Сенату 19 березня , робот-перевізник Раян Марлоу сказав, що агентство вирішило випробувати Aurora після того, як плани розпилення репелентів, таких як виноградний сік, з летючих дронів визнали надто ризикованими. За словами Марлоу, Aurora буде запущена в роботу на початку сезону перелітних птахів цієї осені, щогодини патрулюючи біля злітно-посадкової смуги.

Агентство також перевірить, як великі тварини, такі як ведмеді та лосі, реагують на Аврору. Марлоу зазначив, що панелі робота можна замінити, щоб зробити його схожим на лисицю чи койота. «Єдина мета цього — діяти як хижак і дозволити нам викликати цю реакцію в дикій природі без використання інших засобів», — сказав Марлоу.

Марлоу сказав Anchorage Daily News, що використання робота, який фінансується федеральним грантом і зазвичай коштує близько 70 000 доларів, є кращим за справжнього собаку: «Бордер-коллі потребує їжі, дресирування, тепла та не збирає для нас дані, – сказав Марлоу. «Замість використання вибухових речовин, попперсів, аерозольних спреїв або хімікатів, це нелетальний, нехімічний засіб стримування для пом’якшення наслідків дикої природи».

Згідно з базою даних Федерального авіаційного управління, минулого року біля аеропортів Аляски було зареєстровано 92 напади на тварин. Випробування Аврори здається менш дивовижним, ніж інші засоби відлякування дикої природи, як-от погони свиней, запроваджені в Анкоріджі в 1990-х роках або в 2021 році в амстердамському аеропорту Схіпхол , — але деякі люди в Instagram мають занепокоєння щодо стеження. Тих самих чотириногих роботів Boston Dynamics пройшли глобальні випробування для різних військових і поліцейських застосувань, департамент поліції Нью-Йорка піддався значній критиці за розгортання роботів протягом останніх кількох років.