Скільки українці платитимуть за інтернет цього року

Скільки українці платитимуть за інтернет цього року

Все дорожчає, і плата за інтернет не є винятком. Провайдери заявляють, що на підвищення вартості послуги впливає зростання мінімальної зарплати, високі ціни на електроенергію і підвищення вартості матеріалів для модернізації мереж.

За інформацією Інтернет Асоціації України (ІнАУ), на подорожчання інтернету вплинули інфляція (на кінець листопада цього року рівень інфляції був 10,3%), підвищення цін на кабель (зросли і мито, і логістика), доступ до будинкової інфраструктури і зростання мінімальної зарплати.

Планується, що ціни на тарифи в 100 Мбіт/с будуть на рівні до 300 грн на місяць. Для великих міст, в яких багато провайдерів і велика конкуренція, зростання може бути незначним.

Що впливає на ціну? Як заявив член правління асоціації Олександр Арутюнян, на вартість інтернету також вплине ціна доступу до кабельної каналізації «Укртелекому». В Інтернет Асоціації останнє підвищення тарифу “Укртелекому” назвали економічно необґрунтованим і направили лист президенту і міністру цифрової трансформації.

До того ж, на підвищення тарифу на інтернет впливають ціни на матеріали для мереж провайдерів. Так, зростання цін на кабель викликане тим, що в кінці жовтня Окружний адміністративний суд Києва заблокував останнє рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. У ньому йшлося про недоцільність впровадження мит на кабелі, а суд дав «зелене світло» на мито в 20%. Це призведе до подорожчання вартості послуги і змусить операторів підвищити плату за інтернет.

До того ж, щоб відповідати сучасним вимогам HD і 4К мережі потрібно повсякчас модернізувати. З урахуванням того, що провайдери довго не підвищували свої тарифи і регулярно влаштовували акції з пільговими умовами для нових клієнтів, надавати послугу за нинішніми тарифами стає невигідно.

Источник: news.finance.ua