Скандал в Купертіно. Ексінженер Apple злив журналістам тонни інформації про новинки, які йому не подобались

Скандал в Купертіно. Ексінженер Apple злив журналістам тонни інформації про новинки, які йому не подобались

Apple судитиметься зі своїм колишнім інженером-програмістом Ендрю Одом, який системно сприяв витокам інформації про продукти компанії. Ексспівробітник каже, що просто хотів, аби проєкти, які йому не подобалися, закрили.

Цього місяця Apple подала позов проти колишнього інженера-програміста Ендрю Ода, стверджуючи, що він передавав інформацію про продукти, від яких компанія, на його думку, мала б відмовитися, журналістам. Витоки, пов’язані з ним, стосувалися Apple Journal і Vision Pro, пише MacRumors.

Повідомляється, що Од регулярно спілкувався з журналістом, що був підписаний у нього в контактах як Homeboy, в Signal. Це листування включало понад 1400 повідомлень. Передбачається, що цим журналістом був репортер The Wall Street Journal. Крім цього, Од тривалий час листувався з працівником видання The Information.

В розмовах з журналістами Од, зокрема, поширював подробиці майбутньої гарнітури доповненої та віртуальної реальності Apple Vision Pro. Це відбувалося ще у жовтні 2020 року — за роки до офіційної презентації і старту продажу продукту. Також він стоїть за витоками деталей про застосунок Journal, представлений Apple нещодавно. У серпні 2021 року він підтвердив чутки про конструктивну особливість невипущеного пристрою Apple, зазначивши, що це «одна з найкращих секретних функцій Apple».

Відомо, що Ода спіймали у листопаді 2023 року. Тоді керівництво напряму спитало у нього, чи він ділився інформацією зі ЗМІ. Згідно з матеріалами суду, Од тоді заперечував звинувачення, а потім вибіг до вбиральні, щоб видалити більшу частину доказів проти нього. За місяць він зізнався, у грудні був звільнений.

Сам Од називає свої дії необхідними, і переконує, що вони мали «запобігти хаосу», що мали спричинити нові продукти, які йому не подобалися. Своєю чергою Apple стверджує, що Од спричини злісні та навмисні витоки, що досі створюють загрози для компанії. Ба більше, компанія вважає, що навіть після звільнення Од, як людина, яка знає чимало секретів, залишається для неї небезпечним. У судовому позові Ода звинувачують у порушенні угоди про конфіденційність компанії. Apple вимагає від нього 25 тисяч доларів США як компенсацію.

Источник: techno.nv.ua