Швейцарія хоче пом’якшити правила експорту зброї, але збереже заборону для України

Швейцарія хоче пом’якшити правила експорту зброї, але збереже заборону для України

Уряд Швейцарії хоче отримати можливість обійти жорсткий нейтралітет країни, щоб дозволити більше експорту зброї. Водночас держава не готова скасувати заборону на постачання до України.

Про це пише Bloomberg.

Швейцарія забороняє продаж зброї країнам, які перебувають у стані війни, якщо вони не воюють під мандатом ООН. Через це швейцарські зброярі втратили бізнес навіть на тлі глобального оборонного буму. Так, продажі за кордоном впали на 27% до 697 мільйонів франків (709 мільйонів євро) у 2023 році.

Тепер Кабінет Міністрів запропонував скасовувати експортні обмеження у «виняткових обставинах» протягом обмеженого часу, якщо це відповідає «інтересам зовнішньої політики чи національної безпеки». Законодавці вимагали більшої гнучкості для підтримки швейцарської збройової промисловості.

Зазначається, що близько трьох чвертей швейцарського експорту зброї йде до Європи. Німеччина є найбільшим ринком, там купили майже на 170 мільйонів франків (173 млн євро) у 2023 році.

Уряд уже заявив, що не використовуватиме виняток, щоб дозволити постачання Києву. Швейцарія заборонила Німеччині, Іспанії та Данії відправляти до України зброю швейцарського виробництва.

Источник: hromadske.ua