Шурма про Київстар: Висока ймовірність санкцій з подальшою конфіскацією компанії

Шурма про Київстар: Висока ймовірність санкцій з подальшою конфіскацією компанії

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма вважає, що найбільший мобільний оператор України Київстар з високою ймовірністю буде конфісковано в державну власність. Про це він сказав в інтерв'ю Економічній правді.

"Там [у Київстарі] зараз відповідні служби вивчають наявність правової ситуації. Я думаю, що є висока ймовірність ухвалення санкцій з подальшою конфіскацією цієї компанії. [Повністю чи частково -] це зараз вивчають юристи. Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій", – сказав він.

6 жовтня стало відомо, що суд заарештував усі корпоративні права російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Петра Авена й Андрія Косогова. Серед заблокованих активів – один із найбільших виробників мінеральної води на території України IDS (випускає мінеральну воду під брендами "Моршинська", "Миргородська") і частки в компаніях Київстар і lifecell.

30 жовтня нідерландський холдинг Veon 30 жовтня оскаржив рішення арешт 47,85% акцій мобільного оператора Київстар, які Служба безпеки України пов'язує з Фрідманом і його бізнес-партнерами. Юристи будуть доводити, що у Фрідмана немає жодної частки в Київстарі, бо єдиним власником корпоративних прав компанії є холдинг Veon.

Veon на 47,9% належить LetterOne Holdings, засновниками якого є акціонери Альфа-груп, зокрема Фрідман. Але він, за даними компанії, ще в лютому 2022 року був відсторонений від будь-яких управлінських чи бізнесових процесів у LetterOne і Veon, а його активи в компанії LetterOne заморожені відповідно до фінансових санкцій США та Великої Британії.

Источник: biz.liga.net