Штучний інтелект навчили виявляти депресію за публікаціями в соціальних мережах

Штучний інтелект навчили виявляти депресію за публікаціями в соціальних мережах

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, виявило, що штучний інтелект (ШІ) може виявляти ознаки депресії за повідомленнями користувачів у соціальних мережах. Однак є невелика проблема: алгоритм визначення депресії виявився трохи расистським, оскільки ефективно працює тільки щодо білих американців, тоді як аналіз повідомлень їхніх чорношкірих співвітчизників показав куди менш точні показники.

Як повідомляють дослідники, використовувана ШІ-модель виявилася більш ніж утричі менш передбачуваною для діагностування депресії серед чорношкірих користувачів Facebook, порівняно з білими користувачами. Автори дослідження вказують на те, що расу часто ігнорують під час оцінювання психічного здоров’я на основі аналізу мови, однак отримані результати показують, що даремно.

Раніше психологи встановили, що часте використання займенників першої особи і певних категорій слів, таких як терміни, що виражають самоприниження, пов’язані з підвищеним ризиком депресії.

У новому дослідженні було використано спеціалізований ШІ-інструмент, який детально вивчив і розібрав пости в соціальних мережах, опубліковані 868 добровольцями, половина з яких була представниками білої раси, а інша половина — чорношкірими. Інші характеристики, такі як вік і стать, були однаковими для всіх учасників.

Додатково всі учасники пройшли перевірку за допомогою валідованого опитувальника, використовуваного медичними працівниками для скринінгу депресії. При цьому виявилося, що зв’язок між депресією і використанням «я займенників», самокритикою і відчуттям ізольованості спостерігався винятково у білих людей.

Шарат Чандра Гунтаку, співавтор дослідження, висловив здивування тим, що раніше знайдені асоціації мови не можна застосувати до всіх без винятку пацієнтів. Він підкреслив, що, хоча дані із соціальних мереж не можна використовувати для точної діагностики депресії, вони можуть бути корисними для оцінки ризику в окремих осіб або груп.

Источник: noworries.news