Школярі з Гонконгу створили найменшого у світі людиноподібного робота

Школярі з Гонконгу створили найменшого у світі людиноподібного робота

Чотири члени команди робототехніки Єпархіальної школи для хлопчиків у Гонконзі здійснили надзвичайний інженерний подвиг. Школярі успішно створили найменшого у світі людиноподібного робота. Він заввишки всього 141 мм, і це дозволило їм побити попередній рекорд, встановлений у 2022 році.

Прагнучи встановити рекорд і створити найменшого у світі людиноподібного робота, учні ще й мали забезпечити своєму творінню неабиякий діапазон рухів. Це означало, що робот повинен був мати можливість рухати плечима, ліктями, колінами та стегнами, а також вміти пересуватися на двох ногах.

Студенти за допомогою систем автоматизованого проєктування розробили креслення свого мініатюрного дива, а після завершення розробки технічних специфікацій та необхідних компонентів звернулися до фахівців заводу, щоб виготовити сервоприводи, що відповідатимуть їхнім вимогам.

Ці сервоприводи відіграють ключову роль у функціонуванні робота. Вони забезпечують точне обертання і рух, дозволяючи роботу маневрувати кінцівками. Щоб організувати синхронізацію цих складних компонентів, команда придбала 16-канальну плату управління сервоприводами та безліч апаратних засобів, від гвинтів і гайок до дротів і батарейок, згідно з книгою Гіннеса. Учні також виготовили акрилові панелі робота та надрукували компоненти на 3D-принтері в шкільній лабораторії робототехніки.

Закупивши всі необхідні компоненти, студенти зібрали робота. Вони розпочали процес зі створення ніг, використовуючи вісім сервоприводів для полегшення рухів у стопах, колінах і стегнах. Далі вони збирали руки, де використовували сервоприводи для забезпечення артикуляції в плечах і ліктях. Паралельно команда тестувала розташування акумулятора та плати управління. Спочатку обраний ними акумулятор не підійшов для зросту робота, тож вони обрали компактнішу літій-іонну батарею на 7,4 В. Плата управління була прикріплена до спинного відділу робота. Крім того, студенти інтегрували мобільний застосунок у комплекті з сервоконтролером.

Окрім встановлення світового рекорду, школярі задумали цього робота як багатогранний освітній інструмент. Він призначений для використання в освітніх майстернях STEAM (наука, технології, інженерія, мистецтво і математика). Для просування STEAM-освіти команда також має намір викласти дизайн і програмний код робота у вільний доступ.

Источник: root-nation.com