ШІ може стати новою “великою бульбашкою”

ШІ може стати новою “великою бульбашкою”

Венчурні капіталісти прогнозують, що гіперочікування ринку від таких індустрій, як deep tech, ШІ, кліматичні та оборонні технології, можуть бути невиправданими. Наприклад, генеральний партнер Fiat Ventures, Дрю Гловер, називає 2024-й “роком смерті ШІ”.

Зокрема, у 2024 році очікується великий процент закриття стартапів у сфері генеративного штучного інтелекту, які збирали капітал за завищеними оцінками через хайп навколо індустрії. Причина у тому, що вони не мали реального доходу та життєздатної бізнес-моделі.

Утім, і для них знайдеться вихід, – коментує Сайлеш Рамакрішнан, керівний партнер і співзасновник в Rocketship.vc. Ці стартапи мають переосмислити цінність свого бізнесу та скоротити витрати, щоб дати собі час для “півоту” (рivot – “віраж”, “обертання”) – зміни напрямку руху стартапу, що включає трансформацію його бізнес-моделі та growth-стратегії з метою зберегти життєздатність компанії.

Щодо кліматичних технологій, деякі інвестори вважають, що індустрія втрачає бізнесовість та стає все більш політизованою. Багато “зелених” меседжів можуть використовуватися стартапами в якості омани, щоб зробити свій продукт більш привабливим для капіталу.

Марен Беннон, співзасновниця і керуюча партнерка в January Ventures, вважає, що це підриває довіру до індустрії загалом.

Источник: gazeta-misto.te.ua