ШІ чатботи впевнено заміняють церковних проповідників

Дмитро Сизов
ШІ чатботи впевнено заміняють церковних проповідників

Чоловіки в рясах вистояли протягом тисячоліть, переживши відділення церкви від держави, промислову революцію та численні світові війни.

Проте вікарії та священники зараз знаходяться під загрозою дуже сучасного лиха: чат-ботів.

Відповідно до урядового звіту, професії в духовенстві є одними з найбільш вразливих до зростання штучного інтелекту (ШІ).

Дослідження Департаменту освіти, яке вивчає вплив таких систем, як ChatGPT, на ринок праці, прийшло до висновку, що релігійні люди входять до 20 професій, які найбільше постраждають від ШІ.

Члени духовенства були віднесені до 13-го місця, найбільш схильного до впливу систем «великої мовної моделі» з 365 вивчених категорій професій.

Вважалося, що вони постраждали дещо з меншою ймовірністю, ніж адміністратори місцевих органів влади, але трохи вразливіші, ніж викладачі університетів.

Ці цифри були засновані на тому, які ключові навички використовуються в кожній професії, такі як розуміння письмового тексту та індуктивне міркування, і наскільки легко їх можна відтворити ШІ.

Дослідження, можливо, пропустило унікальні аспекти окремих професій, і дослідження не передбачає, як саме технологія може вплинути на кожну роботу.

Проте вже є кілька реальних прикладів духовенства ШІ в дії. У червні 300 людей відвідали церковну церемонію в Німеччині за допомогою штучного інтелекту, проповідь була написана штучним інтелектом і виголошена за допомогою створених комп’ютером аватарів на екрані.

Йонас Зіммерлайн, теолог і філософ з Віденського університету, який розробив цю послугу, сказав, що її 98% створено машинами.

Вікарі та рабини вже зізналися, що використовують ChatGPT, щоб допомогти їм писати проповіді.

Колишній глава церкви Шотландії, преподобний Альберт Богл, сказав, що священнослужителі повинні прийняти ШІ, але стверджував, що технологія не може робити те, що «люди роблять під час акту поклоніння». Інші дослідження показали, що конгрегації навряд чи приймуть роботів-проповідників.

Ентоні Левандовскі, технічний підприємець із Кремнієвої долини, заснував церкву штучного інтелекту під назвою Way of the Future, заявивши, що хоче побудувати духовний зв’язок між людьми та штучним інтелектом.

Міністерство освіти (DfE) заявило, що його дослідження було однією з перших великих спроб оцінити, як штучний інтелект може вплинути на ринок праці в Британії.

Найімовірніше, робота продавців по телефону постраждала від систем, а водії навантажувачів – найменше.

Загальноприйнято вважати, що від 10 до 30 відсотків існуючих робочих місць буде вражено ШІ, хоча нові робочі місця також будуть створені, щоб скористатися перевагами цієї технології.