Сем Альтман описав свої почуття після звільнення з OpenAI

Сем Альтман описав свої почуття після звільнення з OpenAI

Компанія OpenAI 21 листопада оголосила про повернення Сема Альтмана на посаду генерального директора після п'ятиденного конфлікту в раді директорів, яка призвела до короткочасного звільнення Альтмана. Повернення Сема стало поворотним моментом в управлінні компанією.

17 листопада світ технологій був шокований новиною про звільнення Альтмана радою директорів OpenAI. Рада звинуватила його у недостатній відкритості у спілкуванні. Передбачається, що конфлікт між Альтманом і радою директорів виник через занадто швидку комерціалізацію технологій OpenAI, не враховуючи ризики. Після звільнення Альтмана співзасновник OpenAI Грег Брокман та кілька провідних інженерів також подали у відставку.

20 листопада понад 730 із 770 (95%) співробітників збунтувалися і підписали відкритий колективний лист, висловлюючи своє невдоволення рішенням ради директорів та погрожуючи піти з компанії. Вони вимагали відставки нинішньої ради та повернення на посаду генерального директора Сема Альтмана, а також відновлення на посаді співзасновника та колишнього президента Грега Брокмана.

Альтман в інтерв'ю виданню The Verge зазначив, що його початкова реакція на звільнення була сумішшю недовіри, образи та гніву. Однак незабаром він подолав свої емоції і вирішив повернутися до компанії, яку він «дуже любить і в яку вклав свою життєву силу протягом останніх чотирьох з половиною років на повну ставку, але насправді довше, приділяючи більшу частину свого часу». Зазначимо, що після повернення в OpenAI Сем Альтман розповів про свої плани щодо розвитку компанії, а також представив нову раду директорів.

У процесі інтерв'ю Альтман ухилявся від відповіді питання причинах свого звільнення. Альтман підкреслив, що рада директорів OpenAI, яку очолює Брет Тейлор, проведе незалежне розслідування того, що сталося. Альтман висловив підтримку такому рішенню та заявив, що він «дуже радий» такому результату подій.

Головний технічний директор OpenAI Миру Мураті також приєдналася до інтерв'ю, підтвердивши, що незважаючи на внутрішні потрясіння, компанія не втратила жодного співробітника та клієнта. Мураті зазначила, що команда продовжувала роботу, підтримуючи продукти та запроваджуючи нові функції, а також продовжувала дослідницьку діяльність.

Альтман також обговорив майбутнє управління компанією та покращення структури управління, не розкриваючи подробиць. Він наголосив, що розробка ефективної структури управління для технології з таким великим впливом не є питанням одного тижня та потребуватиме часу для ретельного обмірковування.

На закінчення інтерв'ю Альтман висловив задоволення поточним станом компанії та її перспективами, підтвердивши свою готовність працювати над продовженням місії OpenAI у сфері безпечного та корисного штучного інтелекту загального призначення (Artificial General Intelligence, AGI).