Саудівська Аравія представила конкурента популярній в Україні французькій САУ

Саудівська Аравія представила конкурента популярній в Україні французькій САУ

На Всесвітній оборонній виставці, що завершилася напередодні, холдинг Saudi Arabian Military Industries (SAMI) представив нову 155-мм САУ 8×8. Назву системи ще не придумано. Новинка покликана скласти конкуренцію французьким “Цезарям”, шведським “Арчерам” та іншим самохідним гаубицям на колісному шасі.

Подробиці

Самохідний арткомплекс проходить випробування у збройних силах Саудівської Аравії. Новинка базується на шасі чеської вантажівки TATRA 8×8, обладнана броньованою кабіною з переднім розташуванням екіпажу, оснащена 155-мм гарматою з комп’ютеризованою системою управління вогнем, що забезпечує точне наведення на ціль і ефективне застосування різних боєприпасів.

Згідно з описом, засоби ураження артсистеми представлені широкою номенклатурою боєприпасів, починаючи від стандартних 155-мм снарядів і боєприпасів з GPS-наведенням – закінчуючи локальною версією американського високоточного снаряда M982 Excalibur, призначеного для точного наведення і мінімізації побічних наслідків.

Спікери компанії-розробника не розкрили подробиць про технічні можливості установки, проте сам факт розробки є суттєвим кроком для саудівського оборонпрому, зазначають експерти.

Источник: wheel-news.com