Розробникам із РФ можуть закрити доступ до даних користувачів Facebook

Члени сенату Марк Ворнер і Марко Рубіо написали Марку Цукербергу листа. У документі на ім’я керівника Meta Platforms акцентується увага на тому, що американських законодавців турбує наявність доступу до даних користувачів Facebook у розробників із РФ, КНР та Ірану. Сенатори побоюються, що ці дані можуть використовуватися розвідувальними органами. Лист було опубліковано на веб-ресурсі сенату США.

Подробиці

Рубіо обіймає в сенаті посаду голови спецкомітету з розвідки. Ворнер є його заступником. Сенатори всерйоз стурбовані тим, що співробітники розвідок РФ, КНР та Ірану можуть використовувати відомості про користувачів соціальної платформи у своїх інтересах.

Навесні 2018 року соцмережа Facebook виявилася замішана в грандіозному скандалі. Журналісти NYT опублікували статтю, з якої випливало, що агентство Cambridge Analytica, яке працює на британському ринку, використовує спеціальний додаток для збору даних про користувачів соцмережі. Їх використовували для складання психологічних портретів американських виборців. Марку Цукербергу довелося пояснюватися з конгресменами. Регулятор FTC оштрафував засновану ним компанію на 5 млрд USD.

Источник: prostomob.com