Розплата за війну: ЄС заблокував понад €200 млрд російських активів

Вторгнення росії в Україну позбавило центральний банк країни-терористки понад 200 мільярдів євро. Таку суму назвав представник Європейської комісії Крістіан Віганд 25 травня.

Деталі

Важливо продовжувати переговори про призначення заблокованих коштів окупантів, щоб вони допомогли населенню України, яке постраждало внаслідок розв'язаної росією війни.

Віганд наголосив, що ЄС бере на себе зобов'язання із забезпечення стягнення з рф за завдані Україні збитки. У Євросоюзі вже продумують варіанти щодо застосування заарештованих на рахунках активів.

За інформацією Bloomberg, країни-учасниці ЄС сумарно запобігли виведенню понад 24 мільярдів євро, якими володіли фізичні та юридичні особи із санкційного списку.

Після повномасштабного нападу США та союзники заборонили будь-які операції з коштами російських представників на 58 мільярдів доларів.

До кінця 2022 року стало відомо про блокування активів рф уже на 68 мільярдів євро. За словами голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Європа хоче не просто заморозити гроші росіян, а й передати їх на відновлення України.

Источник: meta.ua