Росія закручує газовий вентиль, щоб змусити ЄС скасувати санкції

Росія закручує газовий вентиль, щоб змусити ЄС скасувати санкції

Кремль триматиме постачання газу до Європи на мінімальному рівні доти, доки Євросоюз не змінить свою жорстку позицію щодо російського вторгнення.

Повідомляють джерела Bloomberg.

Як пише агентство, офіційно російська влада називає причиною скорочення поставок газу ремонт турбіни, яку «Газпром» не отримав з Канади. Проте насправді москва використовує перебої у постачаннях, щоб європейські країни «переглянули болісні санкції» та позицію щодо підтримки України у війні, кажуть співрозмовники Bloomberg.

І очікують, що кремль і «Газпром» будуть і надалі знаходити різні формальні причини, щоб обмежувати потік газу до Європи, не дозволяючи європейським споживачам нарощувати запаси, необхідні для зимового періоду споживання.

26 липня країни Європейського Союзу погодили екстрений план на випадок повного припинення постачання газу з росії. Про це повідомляє німецьке агентство DPA.

Агентство стверджує, що країни не змогли схвалити єдине скорочення споживання газу на 15%, тому цей ключовий пункт тепер має добровільний характер. Екстрений план, який окрім скорочення споживання, включає низку заходів щодо економії палива та збільшення запасів для успішного проходження опалювального сезону, почне діяти вже в серпні і триватиме до березня 2023 року.

Європейська комісія (ЄК) давно готує план на випадок відмови від російського газу, представники ЄК раніше вже зізналися, що змирилися із припиненням постачання з росії та змушені готуватися до проходження зими без постачання з росії. Однак початковий план передбачав єдине скорочення споживання на 15% усередині всього Євросоюзу, подібний захід викликав хвилю обурення у національних урядів.

Угорщина, Словаччина, Польща, Іспанія, Португалія, Італія, Греція — неповний список тих, хто виступив проти таких скорочень споживання. Південні країни наполягали, що через рекордно тепле літо і посух вони недоотримали потужності від гідроелектростанцій, тому газ для них залишається єдиною альтернативою енергогенерації. Східноєвропейські держави зазначали, що вони просто не мають альтернатив газу в опалювальний сезон.

У понеділок, 25 липня, стало відомо, що Siemens передала всю необхідну документацію і розпочала процес транспортування турбіни в Гельсінкі, звідки її буде доставлено на компресорну станцію по землі. З червня російська та європейська влада ведуть заочні суперечки про скорочення поставок газу «Північним потоком». Європейська сторона наполягає, що москва використовує постачання газу як важіль тиску на Європу. Росія запевняє, що діє відповідно до контрактних зобов'язань, а всі причини скорочення поставок пов'язані з антиросійськими санкціями.

До газової суперечки «Північний потік» залишався ключовим маршрутом постачання газу до Європи. Базова потужність трубопроводу — 170 млн кубів на добу, у червні «Газпром» скоротив потужності до 40%, або близько 60 млн кубів на добу. Тепер трубопровід працюватиме приблизно на 20% своєї заявленої потужності. На повідомлення компанії моментально відреагувала європейська біржа, де газ підскочив у ціні в районі 10%.

Источник: myc.news