Росію охопив масовий посттравматичний синдром

Росію охопив масовий посттравматичний синдром

Масовий посттравматичний синдром ніби охопив Росію, де тисячі людей побували на війні, а мільйони щодня спостерігають за нею з екранів телевізорів та гаджетів.

Вартість знеболювальних та заспокійливих препаратів різко зросла у червні та підкинула індекс цін на ліки рекордно за весь час спостережень, пише The Moscow Times.

За підрахунками «Роміра», споживчий кошик середнього відвідувача аптек подорожчав на 2,3% за місяць та більш ніж на 20% з початку року.

«Цього місяця ми спостерігаємо суттєве зростання цін на ліки. При цьому динаміка цін у цій категорії не корелює з іншими товарами. Основними драйверами зростання виступили знеболювальні та заспокійливі засоби», — зазначає директор бізнес-напрямку М-Ромір Ксенія Пайзанська.

Російським громадянам потрібно дедалі більше анальгетиків, анксіолітиків та транквілізаторів у міру того, як у суспільстві наростає рівень психітозації. Червневе опитування проекту «Хроніка» показало: на тлі війни та підвищення градуса держпропаганди до рівнів, не бачених з часів сталінського СРСР, кожен четвертий (25,7%) перестав спілкуватися з близькими друзями чи родичами, а у 43% траплялися напади тривоги чи депресії. (На 10% більше, ніж у травні).

Налякані і фрустровані, за заспокійливими люди скуповують антидепресанти із середньою швидкістю мільйон упаковок на місяць: попит на них за підсумками першого півріччя підскочив на 66%, підрахували в Центрі розвитку перспективних технологій (ЦРПТ, оператор системи «Чесний знак»).

Епіцентром депресій, якщо вірити продажам в аптеках, стала Москва, де антидепресанти продаються в обсязі 1,3 тисяч упаковок на 10 тисяч осіб населення. Далі йдуть Санкт-Петербург (1,2 тисячі) та Московська область (1,1 тисячі).

Середня вартість антидепресантів, як випливає з даних ЦРПТ, зросла протягом року майже 30%. Це втричі вище за офіційну інфляцію на ринку ліків, яку Росстат оцінює в 10,3% (станом на 1 серпня).

Источник: charter97.org