російський суд постановив заочно арештувати речника Meta

Дмитро Сизов
російський суд постановив заочно арештувати речника Meta

Московський суд у понеділок заявив, що постановив заочно арештувати прес-секретаря Meta Platforms Енді Стоуна на два місяці в очікуванні суду за кількома пунктами, пов'язаними з тероризмом. Мета не відразу відповіла на запит Reuters про коментарі, а Стоун відмовився від коментарів.

Росія стала дедалі вороже ставитися до Meta після того, як Москва ввела свою армію в Україну в лютому 2022 року. Основні соціальні платформи Meta – Facebook та Instagram – були заборонені незабаром після початку конфлікту , а Meta згодом визнали винним в «екстремістській діяльності» в Росії.

Міністерство внутрішніх справ Росії відкрило кримінальне провадження щодо Стоуна наприкінці минулого року, не розкриваючи конкретних звинувачень.
Басманний районний суд Москви в понеділок заявив, що Стоуну висунули звинувачення в "пропаганді терористичної діяльності, публічних закликах до терористичної діяльності, публічному виправданні тероризму або пропаганді тероризму та публічних закликах до екстремістської діяльності".
Суд також заявив, що Стоун був оголошений у розшук як у Росії, так і за кордоном.
У березні 2022 року слідчий комітет Росії відкрив кримінальне розслідування щодо «незаконних дій співробітників Meta» і згадала Стоуна, заявивши, що він «скасував заборону на заклики до насильства проти російських військових на своїх платформах» і таким чином підбурював до екстремістської діяльності.