Ріші Сунак зіпсував настрій поціновувачам "полунички"

Дмитро Сизов

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак зіткнувся з черговим повстанням з боку членів його Консервативної партії, які хочуть посилити законодавство, щоб вебсайти були змушені запровадити жорсткіші перевірки віку, щоб заборонити дітям доступ до порнографії. 

00x-1.jpg (24 KB)

Низка поправок, які розробляються до довго обговорюваного законопроєкту про безпеку в Інтернеті, передбачає, що всі порносайти повинні запровадити системи перевірки віку протягом шести місяців після того, як він стане законом. Це остання реакція з боку законодавців після запланованого повстання депутатів Торі на початку цього місяця, яке спонукало Сунака поступитися вимогам, щоб директорів Big Tech посадили у в’язницю, якщо вони не видалять шкідливий вміст. 

Законопроєкт про безпеку в Інтернеті, призначений для захисту дітей під час користування ними Інтернетом, має розпочати розгляд у верхній палаті, Палаті лордів.

Нові поправки, які, ймовірно, будуть обговорюватися наприкінці лютого, вимагатимуть від повнолітніх підтверджувати, що їм виповнилося 18 років, використовуючи суворі форми перевірки віку, які вже використовуються для онлайн-ігор, наприклад, завантажуючи ідентифікаційну картку або дані кредитної картки. Це можна зробити за допомогою інструменту третьої сторони, щоб переконатися, що особистість людини не пов’язана безпосередньо з порносайтом, що є підходом, що забезпечує більшу конфіденційність. 

«Нам потрібен рішучий графік і чітке зобов’язання щодо жорсткої обов’язкової перевірки віку», – заявив у вівторок в інтерв’ю Джеймс Бетелл, один із консерваторів, який стежить за поправками. «Поточні положення — це прагнення кумбаї, яке залишає відкритими занадто багато лазівок, відсутність примусового виконання та графіку».

Інші підходи до перевірки віку, включно з використанням програмного забезпечення, яке визначає вік людини шляхом аналізу її обличчя за допомогою веб-камери або камери телефону, не вимагають жодних документів, що посвідчують особу. OnlyFans вже використовує цей підхід, використовуючи програмне забезпечення, створене Yoti. 

У той час як уряд стверджує, що законодавство має залишатися загальним, щоб дозволити йому йти в ногу з мінливими технологіями, Бетелл наполягає, що порно настільки шкідливе для дітей, що потребує негайного законодавчого акту. 

Це не перший раз, коли політики намагаються запровадити перевірку віку для сайтів лише для дорослих. Закон про цифрову економіку від 2017 року містив положення про перевірку віку, але уряд скасував їх до того, як їх запровадили.