Ринок криптовалют втратив 200 млрд. доларів протягом вихідних

Романов Роман
Ринок криптовалют втратив 200 млрд. доларів протягом вихідних

У понеділок біткойн впав нижче 23 000 доларів, досягнувши найнижчого рівня з грудня 2020 року, оскільки інвестори збувають криптовалюту на тлі ширшого розпродажу ризикованих активів.

Тим часом компанія з криптовалютного кредитування під назвою Celsius призупинила зняття коштів для своїх клієнтів, що викликало побоювання щодо поширення подібних обмежень на ширшому ринку.

Згідно з даними CoinDesk, найбільша в світі криптовалюта біткойн опустилася нижче позначки в 23 000 доларів. У якийсь момент біткойн впав приблизно на 17% до 22 764 доларів. Деякі з цих втрат пізніше були відшкодовані, і близько 14:20 біткойни на Уолл-стріт знизилися на 14,3% до 23 586 доларів.

Протягом вихідних і вранці понеділка з усього ринку криптовалют було стерто понад 200 мільярдів доларів. Згідно з даними CoinMarketCap, капіталізація ринку криптовалют у понеділок впала нижче 1 трильйона доларів вперше з лютого 2021 року.

Макро-фактори сприяють ведмежій активності на криптовалютних ринках, інфляція продовжується, а Федеральна резервна система США цього тижня підвищить процентні ставки, щоб контролювати зростання цін.

Минулого тижня американські індекси сильно розпродалися, і високотехнологічний Nasdaq різко впав. Біткоїни та інші криптовалюти мають тенденцію корелювати з акціями та іншими ризикованими активами. Коли ці індекси падають, криптовалюта також падає.

«З листопада 2021 року настрої різко змінилися з огляду на підвищення ставок ФРС та управління інфляцією. Ми також потенційно розглядаємо рецесію, оскільки ФРС, можливо, знадобиться нарешті подолати попит, щоб керувати інфляцією», – говорить Віджай Айяр, віце-президент з корпоративного управління криптобіржі Luno.

«Все це вказує на те, що ринок не повністю досяг дна, і якщо ФРС не зможе передихнути, ми, ймовірно, не побачимо повернення бичачих настроїв».

Айяр зазначив, що на попередніх ведмежих ринках біткойн впав приблизно на 80% з останнього рекордного максимуму. Зараз він знизився приблизно на 63% від останнього історичного максимуму, який він досяг у листопаді.

«Ми можемо побачити набагато нижчі ціни на біткоїни протягом наступних місяців», – сказав Айяр.

Загальний спад ринку

107074597-1655103399286-gettyimages-1241039329-porzycki-bitcoinp220601_npP5u.webp (20 KB)

Ринок криптовалют також перебуває на межі з середини травня, коли так званий алгоритмічний стейблкойн terraUSD, або UST, і його рідна криптовалюта luna впали.

Тепер ринок занепокоєний компанією, яка займається криптокредитуванням, під назвою Celsius, яка в понеділок заявила, що призупиняє всі зняття коштів, обмін і перекази між рахунками «через екстремальні ринкові умови».

Celsius, яка стверджує, що має 1,7 мільйона клієнтів, рекламує своїм користувачам, що вони можуть отримати 18% прибутку через платформу. Користувачі вносять свої криптовалюти в Celsius. Цю криптовалюту потім позичають установам та іншим інвесторам. Потім користувачі отримують прибуток в результаті доходу, який отримує платформа.

Але розпродаж криптовалютного ринку зашкодив компанії. За даними на її веб-сайті, станом на 17 травня активи Celsius становили 11,8 мільярдів доларів, у порівнянні з більш ніж 26 мільярдами доларів у жовтні минулого року.

За даними CoinGecko, CEL, яка є власною монетою Celsius, знизилася більш ніж на 50% за останні 24 години. Інвестори стурбовані більш широким падінням на ринку криптовалют.

«Ситуація з Celsius безумовно підливає масла у вогонь», - сказав Айяр.

«Загалом ринки вже перебували під тиском занепокоєння щодо інфляції та підвищення процентних ставок, але з криптовалютою подібні настрої можуть спричинити величезне падіння, враховуючи, що ринок сьогодні тісно пов’язаний з різноманітними взаємопов’язаними протоколами та бізнесом».

Міккель Морч, виконавчий директор крипто-хедж-фонду ARK36, припустив, що попереду може бути більше болю.

За матеріалами: CNBC