Ринкова вартість Twitter впала на 9 млрд. доларів

Романов Роман
Ринкова вартість Twitter впала на 9 млрд. доларів

Напередодні придбання Ілоном Маском Twitter, акції компанії соціальних мереж падають, що свідчить про певну стурбованість інвесторів, що угода не дійде до фінішу.

Твіттер впав майже на 13% після досягнення свого максимуму за рік наприкінці квітня.

На момент закриття ринку в четвер акції торгувалися за 45,08 доларів, що значно нижче 54,20 доларів, які Маск погодився заплатити 27 квітня.

Різниця становить понад 9 мільярдів доларів у ринковій вартості. Хоча рада компанії Twitter схвалила покупку, для закриття угоди можуть знадобитися місяці, і немає гарантії, що це буде.

Маску доведеться заплатити 1 мільярд доларів, якщо він вирішить піти. Капітал генерального директора Tesla перевищує 220 мільярдів доларів.

«Ринок має трохи менше впевненості в тому, що угода буде виконана через регуляторні проблеми», – сказав Марк Махані, аналітик Evercore ISI, у електронному листі, додавши, що це його «дуже швидка інтерпретація» руху акцій.

Перед тим, як Маск зробив свою заявку на пряму купівлю Twitter, він не розкрив більше 9% акцій компанії протягом обов’язкового 10-денного періоду SEC.

Раніше повідомлялося, що Федеральна торгова комісія з’ясовує час розкриття інформації Маском.

Пізніше Bloomberg повідомив, що FTC окремо розглядає саме придбання, хоча багато експертів не очікують, що угода викличе занепокоєння щодо антимонопольного законодавства.

FTC не розголошує поточні розслідування, і представник FTC відмовився від коментарів. Ден Айвз, аналітик Wedbush Securities, вважає, що ймовірність закриття угоди з Маском становить 90% або більше, але він бачить три речі, які сприяють тиску на акції.

images (11)-3.jpeg (6 KB)

По-перше, акції Twitter оцінювалися б лише в 20 доларів, якби він залишався публічною компанією. По-друге, за його словами, регуляторні проблеми кидають тінь на угоду.

Нарешті, за словами Айвза, фінансування Маском придбання, частково за рахунок використання його акцій Tesla, представляє більший ризик і невизначеність. Можливо, Маск намагається вирішити проблеми з фінансуванням.

Bloomberg повідомив у четвер, що Маск веде переговори про залучення капіталу та віддає перевагу фінансуванню, щоб усунути потребу в маржинальній позиці в розмірі 6,25 мільярдів доларів, прив’язаної до його акцій Tesla.

Всередині Twitter, можливо, вживає заходів для підтримки свого балансу на випадок, якщо Маск відмовиться, оскільки інфляційний тиск суттєво вплине на широкий ринок технологій.

У четвер компанія підтвердила, що призупиняє більшість наймів, і повідомила, що два топ-менеджери — голова споживчого відділу Кайвон Бейкпур і керівник відділу доходів Брюс Фальк — залишають компанію.

За матеріалами: CNBC