Ринкова вартість TSMC досягла трильйона доларів

Ринкова вартість TSMC досягла трильйона доларів

Ринкова капіталізація Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. ненадовго перевищила трильйон доларів після того, як компанія Morgan Stanley приєдналася до списку брокерів, що підвищують цінові орієнтири компанії до її звітності. Про це пише Bloomberg.

Акції TSMC підскочили на 4,8%, досягнувши позначки одразу після відкриття біржі, в результаті чого зростання ціни акцій компанії у 2024 році становило понад 80%.

У червні тайванський виробник мікросхем випередив Berkshire Hathaway Inc. і став восьмою найдорожчою компанією у світі.

Позиція TSMC як єдиного постачальника найважливіших мікросхем для Apple Inc. і Nvidia Corp. робить її улюбленим гравцем серед світових інвесторів у ШІ.

Зазначається, що акції цих компаній з капіталом у три трильйони доларів зросли на хвилі розвитку штучного інтелекту.

Навіть попри зростання напруженості в Тайванській протоці, безліч брокерських компаній з Волл-стріт підняли цільові ціни на TSMC, посилаючись на зростаючий попит, пов’язаний зі штучним інтелектом, та потенційне підвищення цін у 2025 році, що призведе до збільшення прибутку.

Нагадаємо, найбільша монопрофільна незалежна компанія із виробництва напівпровідників TSMC, яка розташована на Тайвані, схвалила інвестування у 3,5 млрд євро в будівництво свого першого заводу в Європі. Завод планують відкрити у 2027 році.

Виробник автозапчастин Bosch, виробник напівпровідників Infineon і нідерландський NXP володітимуть по 10% заводу, який матиме потужність із виготовлення 40 тисяч 300-міліметрових чипів на місяць.

TSMC ще з 2021 року вів переговори з німецькою землею Саксонія про будівництво виробничого заводу у Дрездені. Завод, який стане третім для TSMC за межами традиційних виробничих баз Тайваню та Китаю, займає центральне місце в прагненні уряду Німеччини сприяти розвитку вітчизняної напівпровідникової промисловості, яка потрібна його автомобільній промисловості, аби залишатися конкурентоспроможною.

Раніше стало відомо, що США планують виділити Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) 6,6 мільярда доларів грантів та до п’ять мільярдів доларів позик для будівництва ще одного заводу в штаті Аризона.

Источник: real-vin.com