Реєстрація SIM-карт за паспортом: віцепрем'єр заспокоїв українців

Реєстрація SIM-карт за паспортом: віцепрем'єр заспокоїв українців

Законопроект щодо реєстрації мобільних абонентів в Україні випадково потрапив на розгляд Верховної Ради. Цей законопроект вже відкликаний і буде кардинально перероблений.

Про це запевнив віцепрем'єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як відомо, законопроект №1083 Про електронні комунікації передбачав реєстрацію мобільних абонентів. Він мав зобов’язати українців підписати з мобільними операторами письмові угоди або передати їм свої паспортні дані.

"Ми закон будемо повністю переробляти враховуючи європейські практики. Він потрапив туди незрозумілим чином. За моєю ініціативою його відкликали", – заспокоїв міністр.

Він додав, що норм щодо обов'язкової реєстрації абонентів і блокування "сірих" телефонів за IMEI в оновленому законопроекті не буде.

Що передбачав законопроект? Якщо б документ ухвалили, то він би зобов’язував громадян офіційно зареєструвати свої SIM-карти. Таким чином мали б зменшити кількість викрадених карток, які можуть використовувати шахраї.

Та законопроект отримав і чимало критики. Українці були стурбованими можливими ризиками порушення прав та свобод громадянина та певними корупційними ризиками.

Источник: 24tv.ua