Провал імпортозаміщення: російський аналог Microsoft Office виявився збитковим

Провал імпортозаміщення: російський аналог Microsoft Office виявився збитковим

Проект із імпортозаміщення Microsoft Office в росії виявився збитковим. Компанія «Нові хмарні технології» (НХТ), що розробила «Мій Офіс», який мав прийти на зміну американському програмному забезпеченню, показала за підсумками 2023 чистий збиток у 5,2 млрд руб.

У 2022 році на тлі санкцій та вимог влади перевести критичну інфраструктуру та стратегічні підприємства на вітчизняне програмне забезпечення виторг НХТ зріс до 3,3 млрд руб., пише The Moscow Times. У самій компанії пояснили негативні фінансові показники 2023 року падінням загальних темпів імпортозаміщення офісного софту. Якщо 2022-го спостерігалося суттєве зростання, то 2023-го закупівлі виявилися нижчими за прогнозні значення (мінус 18,1% рік до року).

Також вплинула відсутність фінансування на закупівлю софту у багатьох державних та навколодержавних організацій — у результаті 2023 року вони робили лише пілотні проекти щодо впровадження вітчизняних програм, зазначив представник компанії. Ще одна причина полягає в тому, що багато іноземних виробників, зокрема Microsoft, залишили можливість замовникам продовжувати користуватися своїми продуктами і купувати на них ліцензії.

Источник: sprotyv.info