Пропаганда і гроші з повітря. Відомий інвестор розповів, як Маск зробив Tesla успішною

Пропаганда і гроші з повітря. Відомий інвестор розповів, як Маск зробив Tesla успішною

Легендарний британський інвестор та засновник бостонської компанії з управління грошима GMO Джеремі Ґрентем наприкінці минулого тижня став гостем подкасту The Compound & Friends. Під час трансляції мільярдер розповів свою улюблену історію про так званих «невдах». Цікаво, що її головним героєм виявився серійний підприємець Ілон Маск.

Ґрентем придбав червону Tesla в 2019 році і в традиційному квартальному листі того часу поділився враженнями від автівки. Він написав, що електрокар виявився чудовим і не схожим на авто, які він купував раніше. Втім, ціна на акції Tesla здавалася йому вищою, ніж мала бути насправді. За словами Ґрентема, тоді компанія практично не мала прибутків і він сумнівався, що вона проіснує бодай два роки.

Проте саме після публікації цього листа вартість акцій злетіла в десять приблизно в десять разів. За припущенням Ґрентема, секретом успіху стало те, що Маск говорив про зростання набагато раніше, ніж воно ставало реальністю, і в такий спосіб продав багато акцій. Він реалізовував активи знову і знову, поки не створив ледь не з повітря реальну купівельну спроможність. Проте ще три роки тому компанія нібито була за крок до банкрутства.

«Це було майже дивовижне керівництво, яке генерувало гроші з повітря, дурниць та харизми», – додав він.

Ґрентем зробив собі ім’я завдяки тому, що передбачив крах доткома (бізнес-моделі, яка базується на роботі тільки в рамках мережі інтернету) у 2001 році та світову фінансову кризу 2008 року. Його називають одним із найвідоміших інвесторів у світі. У 2011 році він потрапив до переліку найбільш впливових людей за версією видання Bloomberg Markets.

Источник: mc.today