Працівники Tesla повідомляють про вибухи та травми від роботів на заводі в Техасі

Дмитрий Сизов

1236440290.webp (37 KB)

У той час як Tesla готується доставити свої перші Cybertrucks клієнтам, новий звіт малює жахливу картину заводу в Техасі, де будується вантажівка, включно з вибухом ливарної машини та роботом, який, як стверджується, прогризає робітника.

У The Information повідомлялося про деякі жахливі інциденти , які сталися на заводі Gigafactory в Остіні, штат Техас, де, як повідомляється, у 2022 році постраждав кожен 21 працівник. Дані отримано з необхідних звітів про травми, які Tesla подає до OSHA.

Один інцидент у 2021 році стався за участю інженера, який підійшов до передбачуваної вимкненої руки робота, але машиною, яка виконувала свої запрограмовані рухи, вчепилося кігтями та притиснуло до стіни. Свідок сказав, що у інженера текла кров зі спини та рук, і після того, як хтось натиснув кнопку аварійної зупинки, інженер вирвався та впав у жолоб, залишивши за собою слід крові.

У звіті про травми, поданому Tesla до округу Тревіс, штат Техас, йдеться про інцидент, пов’язаний з роботом, але він не збігається зі свідченнями свідків. У повідомленому не зазначено, що особа не з’явилася на роботу. Під час непов’язаних інцидентів у серпні 2022 року щиколотка працівника потрапила під візок, через що вони залишилися без роботи на 127 днів. Кілька днів потому ще один робітник отримав травму голови, яка вивела їх із роботи на 85 днів.

Інші повідомлення про травми були свіжішими. Щонайменше один робітник отримав струс мозку після вибуху в зоні лиття металу близько Нового року 2023. Вибух нібито був спричинений водою, яка випадково змішалася з машиною для пресування розплавленого алюмінію. Свідок, який бачив відео з камер спостереження, сказав, що вибух підняв у повітря кулю вогню та диму, пошкодив матрицю та закрутив двері, які закривають камеру. Незрозуміло, чи повідомила Tesla про це в OSHA, яке, як повідомляється, не перевіряло цей інцидент.

Інший робітник стверджує, що формувальна машина також не герметизувала належним чином і часто випльовувала розплавлений метал. Коли працівник представив рішення, щоб вирішити проблему, вони отримали догану, що закриття сповільнить виробництво.

У червні підрядники, які встановлювали металеві решітки для пішохідних доріжок на заводі, впали на землю через відсутність засобів захисту. Частина металевої доріжки впала на них, залишивши у них переломи та пробиту легеню. OSHA перевірила цей інцидент і оштрафувала підрядників.

Це не єдиний випадок, коли щось падає згори: The Information повідомляє про випадки, коли повітропроводи кондиціонера, сталеві балки та інші будівельні матеріали впали на землю поблизу автозаводів.

Завод Tesla у Фрімонті в Каліфорнії також має жахливу історію з травмами працівників. Рівень травматизму серед працівників там вищий , ніж у середньому по країні. Tesla звинуватили в тому, що вони не повідомляли про травми та не врахували небезпеки у відкритому наметі, який був зведений для конвеєра, що призвело до штрафів .

Гігафабрика Tesla в Остіні вперше відкрилася в квітні 2022 року та була побудована приблизно через два роки після оголошення в 2020 році . Співробітники описали компанію як таку, що має «надхардкорну» робочу культуру , яка змушує їх працювати надто довго, небезпечні умови праці, переслідування тощо.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск історично виступав проти спроб своїх співробітників об’єднатися в профспілки. Він вирішив побудувати фабрику в Техасі в штаті «Право на працю», де профспілкам важче організувати працівників. Тим часом інша компанія Маска в Техасі, SpaceX, нещодавно проігнорувала інформацію про травми на робочому місці .