Повітряний бій F-16 та штучного інтелекту : в США оцінили шанси пілотів на перемогу

Повітряний бій F-16 та штучного інтелекту : в США оцінили шанси пілотів на перемогу

Міністр військово-повітряних сил США Френк Кендалл розповів, як пройшли льотні випробування між автономно керованим штучним інтелектом літаком X-62A VISTA і пілотованим винищувачем F-16. Він заявив, що бій з пілотом, яким управляв ШІ, був майже рівним. Втім, за словами міністра, технологія ще не зовсім готова для реального поля бою, але прогрес перспективний.

Про це пише Business Insider. Видання пише про досвід міністра, який конкурував з пілотом з ШІ.

"Майстерність пілотів дійсно важлива. Ми зіткнулися з пілотом, у якого було дві або три тисячі годин досвіду. Він був дуже хороший. Це був приблизно рівний бій", - заявив Кендалл.

На цей час, міністр ВПС вважає, що штучний інтелект з пілотуванням F-16 приблизно порівнянний за навичками повітряного бою з деякими з найдосвідченіших і здібних авіаторів США.

Міністр також очікує, що ШІ будуть перевершувати льотчиків, коли мова йде про обробку великих обсягів даних.

"Коли ти потрапляєш у складну тактичну ситуацію, ти перевантажуєшся кількістю вхідних даних, які отримуєш, і намагаєшся розібратися та вирішити, що робити. Ви спрощуєте свій процес прийняття рішень до речей, які вам потрібно впоратися, і базових навичок, якими ви володієте, щоб спростити проблему для себе. Нашим комп’ютерам не доведеться цього робити. Вони зможуть впоратися з цим... рівнем складності набагато краще, ніж людина", — сказав Кендалл.

Що відомо про двобій з людиною на F-16

Френк Кендалл увійшов в історію, здійснивши серію імітованих повітряних боїв у кабіні пілотованого F-16 Fighting Falcon, керованого штучним інтелектом.  Міністр ВПС США Френк Кендалл перебував на передньому сидінні модифікованого літака ВПС X-62 VISTA — Block 30 F-16D.

Випробувальний літак X-62A VISTA, що має змінну стійкість у симуляторі польоту, фактично є модифікованим винищувачем F-16, керованим штучним інтелектом. На борту X-62A перебував справжній пілот із можливістю відключити ШІ у випадку критичної помилки.

Кадри повітряного бою були показані Повітряними силами США та Агентством передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA). Вони впровадили машинне навчання в тестовий літак X-62A VISTA, який може імітувати характеристики інших літаків, та провели тести в повітрі. У результаті, пілот з ШІ виграв експериментальний повітряний бій у досвіченого льотчика армії США.

Планується, що літаки зі звичайним екіпажем будуть супроводжуватися власними формуваннями безпілотних винищувачів із підтримкою ШІ.

Источник: informator.ua