Повернувшись до OpenAI, Сем Альтман окреслює пріоритети компанії

Дмитро Сизов

28openai-wvhb-jumbo.webp (51 KB)

Зліва направо лідери OpenAI Міра Мураті, Сем Альтман, Грег Брокман та Ілля Суцкевер у березні. Стартап зі штучного інтелекту намагається рухатися вперед після кризи лідерства цього місяця...Джим Вілсон/The New York Times.

OpenAI заявив у середу, що завершив перший етап нової структури управління, яка додала Microsoft як члена правління без права голосу, оскільки вона працює над тим, щоб покласти край розбіжностям, які спричинили усунення Сема Альтмана з посади виконавчого директора, і налаштована на майбутнє як більша компанія.

У дописі в блозі пан Альтман, якого швидко відновили на посаді минулого тижня, також окреслив свої пріоритети для OpenAI, оскільки він повертає кермо головного стартапу зі штучного інтелекту. Він сказав, що компанія відновить роботу над створенням безпечних систем ШІ та продуктів, які принесуть користь її клієнтам. Він додав, що його правління зосередиться на вдосконаленні управління та нагляді за незалежним оглядом подій, які призвели до його усунення з посади виконавчого директора.

Microsoft розширює дошку з трьох осіб, про яку OpenAI анонсувала минулого тижня. Технологічний гігант є одним із найбільших інвесторів OpenAI, вклавши 13 мільярдів доларів. Microsoft зможе брати участь у засіданнях ради директорів OpenAI, але не голосувати за бізнес-рішення.

«Частиною того, що означає належне управління, є те, що існує більше передбачуваності, прозорості та внеску від різних зацікавлених сторін, і це здавалося хорошим способом отримати це від дуже важливої», — сказав пан Альтман в інтерв’ю, маючи на увазі Microsoft.

Повідомлення в блозі стало першим широким коментарем пана Альтмана після кризи лідерства в OpenAI. Чотири члени правління звільнили його 17 листопада, заявивши, що він не був «послідовно відвертим» з ними. Це викликало божевілля: понад 700 із 770 співробітників OpenAI підписали листа , в якому говорилося, що вони підуть, якщо пан Альтман не повернеться. За кілька днів він повернувся на роботу , і двоє членів правління заявили, що підуть у відставку.

Драма була ретельно розглянута, оскільки OpenAI є одним із найпотужніших гравців у сфері штучного інтелекту, технології, яка швидко розвивається, яка може допомогти людям стати більш продуктивними, потенційно витіснити роботу та використовуватися для поширення дезінформації. Криза керівництва підняла питання про структуру управління компанією, яка є незвичайною, оскільки керує некомерційна рада, а також про те, чи вона переросла своє коріння та як їй рухатися далі.

У середу пан Альтман і Брет Тейлор, технічний керівник, який був призначений новим головою OpenAI, не відповіли на ці запитання прямо в своїх публікаціях у блозі. Не надаючи особливої ​​інформації, вони сказали, що компанія створить правління, до складу якого ввійдуть члени, які мають досвід у технологіях і політиці безпеки.

Пан Тейлор сказав, що OpenAI залишатиметься відданим своїй місії зі створення штучного інтелекту, «який є безпечним і приносить користь всьому людству».

У доступному для огляду майбутньому правління OpenAI складатиметься з Microsoft; пан Тейлор, перший керівник Facebook і колишній співдиректор Salesforce; Лоуренс Саммерс, колишній міністр фінансів; і Адам Д'Анджело, виконавчий директор сайту запитань і відповідей Quora, який був серед членів, які вигнали пана Альтмана.

В інтерв'ю пан Тейлор сказав, що вони з містером Саммерсом контролюватимуть незалежну перевірку та виберуть юридичну фірму для проведення розслідування.

Microsoft відмовилася коментувати свій склад правління.

Пан Альтман сказав, що OpenAI не втратив жодного співробітника під час кризи керівництва. Її керівні посади виглядатимуть так само, як вони були до усунення пана Альтмана, а Міра Мураті повернеться до своєї ролі головного технічного директора. Пан Альтман сказав, що Грег Брокман, колишній голова компанії, буде його партнером і продовжуватиме виконувати свої обов’язки президента.

Майбутнє Іллі Суцкевера, головного наукового співробітника і засновника OpenAI, неясно. Він був одним із членів правління, які голосували за звільнення пана Альтмана. Пізніше пан Суцкевер заявив на X, платформі, раніше відомій як Twitter, що він шкодує про свою роль у вигнанні.

У своїй публікації в блозі пан Альтман сказав, що не відчуває «нульової злий волі» до пана Суцкевера та обговорює з ним «як він може продовжити свою роботу в OpenAI».