Пошуки води у надрах Марса: вчені виявили «сюрприз»

Пошуки води у надрах Марса: вчені виявили «сюрприз»

Дані космічного апарату InSight зовсім не потішили вчених. Новий аналіз показав, що під поверхнею Марса, в місці посадки космічного апарату недалеко від екватора планети, або дуже мало, або зовсім немає водяного льоду, повідомляє Phys.

Багато планетологів давно підозрювали, що надра Марса мають бути заповнені водяним льодом. Але тепер їхні надії розвіялися. Принаймні це стосується екваторіальної території Червоної планети. Вчені з'ясували, що верхній шар марсіанської кори, що йде на глибину в 300 метрів, не містить водяного льоду, або його там дуже мало, що не виправдовує очікувань вчених.

Американські геофізики з'ясували, що кора Марса дуже пориста і гірські породи слабо скріплені одна з одною. І ці пори заповнює дуже невелику кількість водяного льоду, а є місця, де його взагалі немає. За словами Вашана Райта з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, вчені все ще сподіваються виявити підповерхневий лід у вигляді крижаних кульок, але чи може він існувати в такій формі поки не зрозуміло.

Нове відкриття вчених також суперечить поширеній теорії про те, що трапилося з водою, яка колись була на Марсі у вигляді морів, річок та океанів. Вчені вважали, що більшість цієї води увійшла до складу мінералів, з яких складається підповерхневий цемент.

За словами Майкла Манга з Каліфорнійського університету в Берклі, вода, що просочилася під поверхню, після контакту з гірськими породами створює нові сполучні мінерали, такі як глина. Але такого підповерхневого цементу вчені виявили дуже мало.

Відсутність таких зціментованих відкладень показує, що води на глибині до 300 м під поверхнею Марса майже немає. Тим не менш, вчені вважають, що замерзла підповерхнева крига все ще існує на полюсах Марса.

Космічний апарат InSight розпочав свою роботу на Марсі ще у 2018 році. Однією з його головних завдань було вивчення сейсмічної активності планети і фіксація про марсотрусів. Але, як уже писав Фокус, цей посадковий апарат «доживає» на Марсі свої останні дні і незабаром вийде з ладу.

Источник: charter97.org