Понад 95% дронів із мільйона виготовлять українські компанії, – Федоров

Понад 95% дронів із мільйона виготовлять українські компанії, – Федоров

Приватний бізнес в Україні цьогоріч виготовить понад 95% із запланованих 1 млн дронів. Завдяки спрощенню процедури для виробників у нашій країні з'явився ринок безпілотників.

Про це під час форуму "Зроблено в Україні" розповів віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомив "Укрінформ". Він наголосив, що план щодо виготовлення БПЛА, який раніше озвучив президент Володимир Зеленський, буде виконано.

"Завдяки насамперед українським підприємцям-виробникам безпілотників. Майже 95% цих безпілотників, а то й більше, зберуть саме вони. Торік ми спростили процедуру для виробників дронів", – зазначив чиновник.

Він додав, що далі те саме чекає виробників наземних роботизованих платформ та засобів радіоелектронної боротьби.

Завдяки дерегуляції в країні з'явився ринок дронів і їх виробництво зросло до кінця 2023 року в 120 разів. Зокрема, багаторазових коптерів виготовлено у 30 разів більше, розвідувальних типу Mavic – у 70 разів, а FPV-дронів – у 200 разів.

"У нас торік було законтрактовано державою понад 300 тис. одиниць різних дронів. Якщо у 2022 році держава купувала тільки 7 видів безпілотників, то на кінець минулого року до експлуатації вже було допущено 67 одиниць", – зазначив Федоров.

Источник: war.obozrevatel.com