Poloniex запропонувала хакеру $10 млн за повернення вкрадених коштів

Poloniex запропонувала хакеру $10 млн за повернення вкрадених коштів

Зломщику біржі Poloniex, який нещодавно вкрав $114 млн, запропонували щедру винагороду за повернення вкрадених коштів до 25 листопада 2023р. В іншому випадку на нього чекає переслідування з боку правоохоронних органів кількох країн.

За даними компанії PeckShield, що займається безпекою та аналітикою блокчейнів, команда Poloniex успішно ідентифікувала особу, відповідальну за кібервторгнення 10 листопада.

Власник криптобіржі Джастін Сан відправив повідомлення хакеру через транзакцію на блокчейні , спрямовану на цифрову адресу зловмисника, запропонувавши останньому винагороду у розмірі $10 млн. за повернення коштів.

Повідомлення було складено китайською, англійською, російською та корейською мовами. У ньому наголошується, що у справі вже задіяні поліцейські сили з Китаю, США та Росії. За словами підприємця, всі кошти, вкрадені внаслідок злому, були позначені для відстеження, тому їх не можна використати. Хакеру дали термін до 25 листопада 2023 року, щоб повернути вкрадені кошти. В обмін він отримає винагороду, а у разі недотримання терміну поліція кількох країн розпочне його пошук.

Один із користувачів запропонував Сану допомогу в ідентифікації зловмисника замість відшкодування 386 ETH, втрачених при зламі DeFi-протоколу Euler Finance на $196 млн у березні.

"Хакер не з Росії, він з Польщі", - зазначив він, натякаючи на наявні дані.

У середині листопада Poloniex зіткнулася з великим кібернападом, внаслідок якого було втрачено понад $100 млн. Після злому Джастін Сан запропонував хакеру залишити собі 5% вкрадених коштів, якщо він поверне їх добровільно, але зловмисник не відповів.

В даний час Poloniex повідомила, що близька до завершення необхідних кроків для відновлення операційної функціональності та відновлення своєї звичайної торгової діяльності. Біржа також ініціювала суворий аудит безпеки для покращення захисту від загроз. 15 листопада Poloniex повідомила, що аудит перебуває у процесі. Після його завершення біржа очікує, що зможе з упевненістю продовжити свою діяльність.