Покровитель інтернету: в Італіі відбулась церемонія беатифікації 15-річного школяра Карло Акутіса

Покровитель інтернету: в Італіі відбулась церемонія беатифікації 15-річного школяра Карло Акутіса

Карло Акутіс помер в 2006 році у віці 15 років від гострої лейкемії. Незважаючи на юний вік, Карло був відданим католиком і активно проповідував ідеї християнського милосердя в інтернеті.

10 жовтня, в базиліці Святого Франциска Ассизького в італійському місті Ассізі пройшла церемонія, на якій хлопчик був зарахований до лику блаженних. Ця процедура називається беатифікація і зазвичай передує канонізації – причислення до лику святих. Карло – наймолодший з сучасних людей, що отримав блаженство – останній етап перед святістю. У Ватикані вважають, що його життя може бути прикладом для сьогоднішньої молоді.

1beatifikacija-karlo-akutisa.jpg (46 KB)

        Беатифікація Карло Акутіса. Фото: GLOBAL LOOK PRESS

Карло Акутіс народився в травні 1991 року в Лондоні, в сім’ї італійців. Через деякий час його батьки повернулися в Італію. Його мама розповідала, що багато в чому він був звичайною дитиною: захоплювався футболом, відеоіграми і особливо програмуванням. Серед однолітків його виділяла міцна і щира віра в Бога. Крім того, він завжди прагнув допомагати знедоленим. Він часто розносив їжу бездомним і віддавав кишенькові гроші нужденним, а також був волонтером у благодійній їдальні в Мілані.

Однолітки називали Карло кібер-апостолом і “покровителем інтернету”. Він пристрасно захоплювався комп’ютерами і навчився програмувати в молодому віці.

«Карло був променем світла в закутках інтернету. Його вважали комп’ютерним генієм », – сказала мама хлопчика пані Антоніа Сальцано в інтерв’ю Vatican News. «Але що він зробив? Він не використовував комп’ютери виключно для спілкування або веселощів».

Замість цього Акутіс розробляв веб-сайти для місцевих католицьких організацій, а також створив кілька власних. Карло створив веб-сайт Список чудес. Євхаристійні чудеса світу . На цьому сайті є відео-тур, безліч фото та описів чудес і все це на різних мовах світу.

З особливою пошаною Карло ставився до папи Римського Івана Павла II, який своїм відданим служінням і любов’ю до Бога направив і надихнув хлопчика. Ще в 2002 році Іоанн Павло II заявив, що, якщо в Мережі не буде місця «голосу і слову Христовому», не буде в ньому місця і людині.

Коли Карло захворів на агресивну форму лейкемії, в лікарні він сказав своїй мамі: “Я так хочу покинути цей госпіталь, проте я точно знаю, що не зможу покинути його живим. Але я обов’язково пошлю тебе знак, що я поруч з Богом”. Рівно через чотири роки після смерті Карло, його 44-річна мама народила двох близнюків, що сприйняла як справжнє диво.

Через 14 років після смерті, Карло послав ще один знак – католицька церква зарахувала його до лику блаженних, підтвердивши чудеса, які він посилає з Небес.

“Молодих людей сьогодні непросто зацікавити пастирським служінням. Для цього треба йти в ногу з часом. Але іноді Господь вказує нам дорогу за допомогою ось таких маяків, яким був Карло”, – говорять представники католицької церкви.

«Карло використовував Інтернет в служінні Євангелію, щоб охопити якомога більше людей», – сказав на церемонії кардинал Агостіно Валліні.

При цьому підставою для зарахування Карло Акутіса до лику блаженних стали пов’язані з ним чудеса, про які повідомляють люди по всьому світу.

У лютому 2020 року папа Римський Франциск затвердив чудо, яке сталося під заступництвом Карло Акутіса – хлопчик з Бразилії зцілився від рідкісної вродженої хвороби підшлункової залози. Також стало відомо, що одна жінка, яка звернулася з молитвою за допомогою до Карло, змогла перемогти рак, а інша, у якій було діагностовано безпліддя, завагітніла.

Історія Карло Акутіса знайшла відгук в серцях багатьох молодих людей, які бачать в ньому себе, сказав Пол Яржембовскі, представник Конференції католицьких єпископів США. За його словами, Карло не був ні письменником-богословом або світовим лідером, а звичайним хлопцем, який вмів співчувати і прагнув «зробити світ кращим».

Источник: enovosty.com