Податки ФОП: з 1 грудня змінюються вимоги до вказання призначення платежу для сплати ЄП

Податки ФОП: з 1 грудня змінюються вимоги до вказання призначення платежу для сплати ЄП

З 1 грудня 2023 року набувають чинності зміни в процедурі сплати єдиного податку ФОПами I та II груп. Вони стосуються вимог до призначення платежу.

В Україні поступово збільшується кількість ФОПів. До речі, кожну другу нову справу цьогоріч зареєстрували жінки. З 1 грудня 2023 року на фізичних осіб-підприємців I та II груп чекають деякі зміни відповідно до наказу Міністерства фінансів України №148 від 22.03.2023 року.

Відтепер у розділі «Призначення платежу» в платіжках потрібно буде вказувати код сплати податків та ЄСВ, а також назву податку або ЄСВ та період, за який він сплачується, тобто обов’язкових для заповнення поля буде два.

Для того, щоб сплатити єдиний податок, у відповідному полі потрібно буде вказувати формулювання «101 єдиний податок за листопад 2023 року». Схожа ситуація і за сплатою єдиного страхового внеску (ЄСВ). У цьому випадку формулювання виглядатиме так: «101 ЄСВ за IV квартал 2023 року».

Наразі штрафи за неправильне заповнення реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, бюджетних платежів або єдиного внеску на соціальне страхування (ЄСВ) на рахунки, які не є бюджетними, а також на єдиний рахунок, чинне законодавство не передбачає.

Також з 1 грудня 2023 року мав припинити дію мораторій на податкові перевірки. Проте схоже, що це знову відтерміновується.

«Ну, податкові перевірки з 1 грудня… не повертаються. Президент досі не підписав законопроєкт №10016д. По тексту, закон набирає чинності “не раніше дня, наступного за днем опублікування”. Тобто мав 1 грудня, а так… виходить дивна ситуація. У кращому випадку 3 грудня. Дрібниця, але вже другий раз в цьому питанні через конкретних людей в ОП порушуємо домовленості з МВФ», – написав у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

Источник: mc.today