Побоювання авіакомпаній щодо розгортання 5G можуть нарешті припинитися

Дмитро Сизов

delta-airlines-stock1_1020.webp (44 KB)

Занепокоєння щодо того, що сигнали 5G можуть спричинити масові затримки рейсів, здається, нарешті вичерпано, оскільки Delta модернізувала свої літаки, щоб уникнути перешкод.

Агентство Reuters повідомило, що авіакомпанія завершила оновлення радіовисотомірів у своєму поточному флоті. Інші літаки, які планують проводити технічне обслуговування, також будуть оснащені новими висотомірами. Delta повідомила Associated Press, що оновлення «означає, що жоден літак Delta не підлягатиме додатковим погодним обмеженням».

Федеральна авіаційна адміністрація (FAA)  заявила, що певні сигнали 5G можуть впливати на висотоміри, які пілоти використовують для вимірювання відстані від землі в умовах поганої видимості. Хоча висотоміри та вежі стільникового зв’язку 5G насправді не мають однакового спектру, FAA вважає, що деякі висотоміри літаків можуть мати проблеми з розрізненням радіосигналів. Так почалася боротьба між телекомунікаційними компаніями та FAA за те, де можна вмикати сигнали 5G і з якою потужністю сигналу.

Перевізники зрештою змогли ввімкнути свої сигнали 5G у більшості місць, але вони продовжували блокувати зони навколо аеропортів, а авіакомпанії встановлювали оновлені висотоміри.

Починаючи з липня, авіакомпаніям було заборонено посадку літаків у певних ситуаціях із недостатньою видимістю, якщо їхні висотоміри не були оновлені, що змусило міністра транспорту США Піта Буттігіга попередити про можливі затримки та скасування рейсів. Майже всі вітчизняні літаки були такими, за винятком Delta — авіакомпанія мала 190 літаків без оновлених висотомірів.

З цим оновленням літаків криза 5G-авіакомпаній може нарешті закінчитися.