Підвищений ризик діабету та раку пов’язали з рівнем білка у крові

Медики ідентифікували білок, який вказує на підвищений ризик діабету та раку. Він міститься в крові людини.

Дослідники зі Швеції та Китаю проаналізували 4500 медичних карток, які збирали та заповнювали протягом 20 років. Вони належали людям середнього віку, які брали участь у дослідженні «Дієта та рак у Мальмі».

Результати показали, що у людей з найбільшим рівнем білка простазину в крові ризик розвитку діабету був майже вдвічі вищим, ніж у пацієнтів з низькою кількістю білка. Крім того, вони спостерігали підвищений на 43% (в середньому) ризик смерті від раку.

«При кожному подвоєнні концентрації простазину ризик смерті від раку підвищувався на 24% у тих, хто не мав високого рівня цукру в крові, і на 139% тих, у кого він був», – йдеться у дослідженні.

Простазин виконує кілька функцій у організмі. Так, він регулює кров’яний тиск та об’єм крові, а також пригнічує ріст пухлин.

Вчені зробили висновок, що його також можна розглядати як потенційний маркер діабету та смерті від раку. Точна причина взаємозв’язку білка та розвитку цих захворювань поки не зрозуміла, але дослідники мають намір продовжити аналізи та експерименти.

Источник: medicalanswers.com.ua