Під керівництвом Маска Twitter передає більше користувацьких даних слідчим

Дмитро Сизов
Під керівництвом Маска Twitter передає більше користувацьких даних слідчим

 Після того, як минулого року Ілон Маск купив Twitter , він заявив, що веде хрестовий похід, щоб зробити так, щоб платформа захищала свободу слова — наскільки це дозволяє закон. Він навіть пішов так далеко, що стягнув з компанії 350 000 доларів штрафу за затримку передачі даних Twitter колишнього президента Дональда Трампа в рамках розслідування подій, що призвели до нападу 6 січня . Сьогодні було розкрито судове подання, яке показало, що прокурори отримали доступ до 32 прямих повідомлень з облікового запису Трампа в Twitter.

Але баланс між свободою слова та дотриманням закону виявляється значно складнішим у більшості решти світу, де слово може бути обмежене більш обмежувальними законами. Хоча Twitter, нині відомий як X, загалом дотримувався закону, у минулому він рекламував свою позицію щодо боротьби з надмірними запитами уряду, особливо коли йшлося про переслідування онлайн-мовлення.

Тепер у Німеччині компанія X, якою володіє Маск, виконує запити про надання додаткової інформації про своїх користувачів прокурорам під час онлайн-розслідувань злочинів на ґрунті ненависті. У країні діють суворі закони про боротьбу з ненавистю, які забороняють певні наклепи на політиків і пропаганду переваги білої раси, і компанія під керівництвом Маска передала купу даних користувачів прокуратурі, щоб допомогти ідентифікувати тих, хто порушує закон, за словами трьох прокурорів, які спілкувалися з The Washington Post. Як наслідок, за їх словами, ведуться сотні нових справ.

В одній нещодавній справі прокурори німецької землі Баварія використали дані, надані X, щоб ідентифікувати підозрюваного, який висміював Маркуса Зьодера, лідера тамтешньої консервативної партії ХСС, назвавши його «Зедольфом», тобто його прізвище та ім’я. Адольфа Гітлера.

Прокуратура німецької землі Баварія використала дані, надані X, щоб ідентифікувати та притягнути до відповідальності підозрюваного, який знущався над ультраправим політиком Маркусом Зедером (ліворуч). (Christof Stache/AFP/Getty Images)

За словами Себастьяна Мюрера, представника прокуратури Мюнхена, яка контролює розслідування висловлювань ворожнечі, X передає дані про 50-100 випадків на місяць владі Баварії, що значно більше, ніж до придбання.

Маск відновив тисячі користувачів, яких раніше забанили за порушення правил. Тепер німецькі прокурори переслідують ті ж типи рахунків.

«До Ілона Маска Twitter регулярно оцінював і, зрештою, відхиляв запити уряду, якщо вони становили загрозу для дисидентів або свободи слова», — сказав в інтерв’ю Йоель Рот, колишній керівник групи довіри та безпеки компанії. Але це потребує величезних ресурсів. «З іншого боку, відповідність — це простий варіант».

X не відповів на запити про коментарі.

Раніше Маск казав, що люди повинні мати можливість вільно говорити в рамках закону, у відповідь на запитання про те, що платформа може зробити для підтримки громадян таких країн, як Китай та Іран.

Але правозахисники вказують на тривожну тенденцію під час власності Маска, коли йдеться про співпрацю з іноземними урядами. Один звіт міжнародного новинного сайту Rest of World , який аналізував дані з бази даних Lumen Гарвардського університету, де X все ще автоматично повідомляв про видалення, показав зростання загальної відповідності соціальної мережі запитам уряду щодо цензури та стеження з листопада по квітень. Найбільше випадків було в Туреччині, Німеччині та Індії.