Перевіряємо вершкове масло: 3 головні ознаки натуральності та високої якості

Купили вершкове масло, але смак або колір викликають сумніви в його якості і натуральності?

Як перевірити вершкове масло в домашніх умовах - читайте далі.

Тільки за минулий рік вершкове масло подорожчало в Україні на 22%. Сьогодні вартість пачки масла вагою близько 200 грам у супермаркетах - від 59 до 87 гривень. Дедалі більше виробників можуть почати продавати підробки, прагнучи заощадити. І вартість тут не грає ролі: підсунути суміш жирів невідомого походження і ні слова про це не сказати на етикетці можуть як виробники масла "подорожче", так і виробники більш дешевих варіантів.

Як перевірити вершкове масло у воді - легкий тест з окропом
Перевірка в гарячій воді - одна з найефективніших. Якісне масло повинно повністю розчинятися в ній, фарбуючи в молочний колір. Зверніть увагу: масло має розчинитися без будь-якого осаду і, тим більше, "пластівців". Їхня наявність - дуже поганий сигнал.

Перевірка вершкового масла заморожуванням
Справжнє якісне вершкове масло при низьких температурах має просто таки "задубіти". Якщо в ньому є рослинні жири - вони не дадуть йому цього зробити. Тому один з ефективних способів перевірити масло на натуральність - заморозити. Заморожений брусок масла слід спробувати подрібнити. Якщо побачите під ножем масляну крихту замість рівних пластів - вірна ознака хорошого масла.

Як перевірити вершкове масло на сковороді
Чудовий спосіб протестувати цей продукт - безпосередньо в процесі готування. Простежте, як куплене вами масло поводиться при нагріванні. Гарне вершкове масло, кинуте на розігріту сковороду, буде виділяти приємний молочний аромат і дасть характерну пінку.

Як перевірити вершкове масло йодом і марганцівкою
Є також кілька способів, як перевірити вершкове масло за допомогою аптечних засобів - йоду і марганцівки. Обидва способи недостатньо інформативні, але мають право на життя.

Марганцівка допоможе визначити, чи є в складі масла рослинний жир. Додайте масло в розчин марганцівки і подивіться, чи змінився колір. Якщо рідина посвітлішає - в складі вашого масла тільки тваринні жири.

Йод дозволить з'ясувати, чи є в складі дешевша пальмова олія. Додайте йод до розчиненої в гарячій воді олії і стежте за реакцією. Натуральний продукт не вступить в реакцію, а за кілька годин від йоду не залишиться і сліду. Якщо ж розчин набув бурого відтінку - погані новини, швидше за все, перед вами фальсифікат.

Источник: molbuk.ua