ПЦУ готується до переходу на новий календар: чи буде можливість у парафій залишити старий стиль

Все ще актуальне питання щодо переходу церков нашої держави на Новоюліанський або Григоріанський календар. Зокрема, відповідне рішення можуть невдовзі ухвалити в Православній церкві України під час Собору в Києво-Печерській лаврі.

У середу, 24 травня, відбудеться Архієрейський собор ПЦУ. З-поміж питань, які порушать священнослужителі, буде тема переходу на новий календар. Детальніше про це розповів митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в ефірі національного телемарафону, – інформує 24 Канал.

Єпископи "за"

За словами Драбинка, питання реформи церковного календаря уже порушували у вівторок, 23 травня, під час засідання синоду. Власне, тоді ієрархи дискутували щодо можливості переходу саме на Новоюліанського календаря. Зазначимо, що він фактично збігається з Григоріанським.

Також митрополит констатував, що Новоюліанським календарем користується більша частина православних церков світу. Зокрема, Константинопольська, Грецька, Румунська, Польська.

У середу (24 травня – 24 Канал) це питання буде винесено на обговорення Архієрейського собору, який відбуватиметься у Трапезному храмі в Києво-Печерській Лаврі. Будуть присутні всі єпископи, які проводили на місцях обговорення цього питання зі своєю паствою – священниками, вірянами, – сказав Драбинко.

Окрім того, він запевнив, що на недавньому засіданні синоду більшість єпископів підтримали рішення щодо переходу на новий календар. Тому й варто очікувати, що невдовзі ПЦУ розпочне перехід на Новоюліанський календар.

Юліанський календар

Слід сказати, що Православна церква України ще поки веде богослужіння за Юліанським календарем. Його також використовують у православних церквах таких країн:

  • Росія;
  • Сербія;
  • Грузія.

Разом з тим митрополит Епіфаній розповідав, навіщо ПЦУ переходити на новий календар. Як він зазначив, це допоможе уникнути в майбутньому поступового зміщення нерухомих свят: "І хоч на цьому шляху ще залишаються деякі труднощі, проте переконаний, що з Божою допомогою ми їх вирішимо".

Источник: 24tv.ua