Пакистанського репортера застрелили біля його будинку в селі поблизу афганського кордону

Пакистанського репортера застрелили біля його будинку в селі поблизу афганського кордону

Незалежний онлайн-репортер Камран Давар був убитий 21 травня невідомими озброєними людьми біля свого будинку в Північному Вазірістані, гірському районі, що межує з Афганістаном. За кілька тижнів до смерті він висловлював побоювання щодо своєї безпеки. «Репортери без кордонів» (RSF) закликають пакистанську владу з'ясувати всі обставини загибелі журналіста та притягнути винних до відповідальності, йдеться на сайті організації.

«Вбивство цього незалежного журналіста підкреслює небезпечне середовище, в якому працюють пакистанські медійники. Пакистан продовжує залишатися однією з найнебезпечніших країн світу для журналістів. Це вбивство не повинно залишитися безкарним, як багато інших у Пакистані. Ми закликаємо владу провести ретельне розслідування та притягнути винних до відповідальності», — заявла керівниця відділу Південної Азії RSF Селія Мерсьє.

Офіцер поліції Рухан Зеб Хан у коментарі RSF повідомив, що це було цілеспрямоване вбивство.

Камран Давар керував новинним YouTube-каналом і ресурсом у Facebook під назвою Waziristan TV, на яких він висвітлював соціальні проблеми, з якими стикаються його співгромадяни. У нього залишилися дружина і дві доньки.

За даними RSF, Давар став четвертим журналістом, якого вбили у Вазірістані з 2005 року. 

Того ж дня у південній провінції Сінд журналіст газети Awami Awaz Насрулла Гадані також був важко поранений бойовиками на мотоциклах. Вже за три дні, 24 травня, він помер від отриманих травм в лікарні Карачі. Редактор газети Джаббар Хаттак переконаний, що Гадані став мішенню через свою роботу, зокрема засудження феодальної системи у своїй провінції.

Источник: detector.media