OpenAI в «інтенсивних дискусіях», щоб придушити потенційний бунт персоналу

Дмитро Сизов
OpenAI в «інтенсивних дискусіях», щоб придушити потенційний бунт персоналу

OpenAI заявив, що веде «інтенсивні дискусії» щодо об’єднання компанії після чергового бурхливого дня, коли більшість співробітників погрожували звільнитися, якщо Сем Альтман не повернеться на посаду виконавчого директора.

Віце-президент із глобальних питань Анна Маканджу озвучила це повідомлення у внутрішній записці, яку переглянув Bloomberg News , щоб згуртувати персонал, який занепокоївся після кількох днів безладу після усунення Альтмана та несподіваного призначення правлінням колишнього керівника Twitch Еммета Шира його тимчасовою заміною. .

Керівництво OpenAI підтримує зв’язок з Альтманом, Широм і правлінням, «але вони не готові дати нам остаточну відповідь сьогодні ввечері», — написав Маканджу.

Драма навколо компанії, що стоїть за ChatGPT, приголомшила світ технологій і поклала початок змаганню інвесторів OpenAI, щоб стримати шкоду. У понеділок понад 700 із 770 співробітників стартапу підписали листа, в якому говорилося, що вони підуть у відставку, якщо рада директорів не піде у відставку та знову не найме Альтмана, якого найняла Microsoft Corp. — найбільший акціонер OpenAI — для керування новою командою штучного інтелекту. .

Хаос, який охопив американський стартап, який поклав початок глобальному шаленій розробці генеративного штучного інтелекту, має потенціал змінити світ штучного інтелекту. Загроза масового відтоку виникла після несподіваних вихідних, під час яких правління OpenAI зневажало заклики інвесторів і топ-менеджерів перевстановити Альтмана, якого було звільнено через розбіжності з правлінням щодо швидкості розробки та монетизації штучного інтелекту.

У доповідній записці від Маканджу не йдеться про ступінь контакту з Альтманом, і колишній генеральний директор не відповів на прохання про коментарі в неробочий час.

За межами OpenAI є сильний імпульс для відновлення Альтмана. Інші інвестори OpenAI на чолі з Thrive Capital активно намагаються організувати його повернення, повідомили Bloomberg News у понеділок люди, які знають про ці зусилля. Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла сказав Емілі Чанг в інтерв'ю Bloomberg Television, що навіть він не буде проти відновлення Альтмана. За словами Наделли, Microsoft, яка пообіцяла інвестувати в OpenAI 13 мільярдів доларів, виграє незалежно від того, використовує Альтман OpenAI чи працює під її дахом.