OpenAI пропонує 100 000 доларів США за ідею як керувати ШІ

Дмитро Сизов
OpenAI пропонує 100 000 доларів США за ідею як керувати ШІ

OpenAI, стартап, що стоїть за популярним чат-ботом ChatGPT зі штучним інтелектом, заявив наразі, що надасть 10 однакових грантів із фонду в 1 мільйон доларів на експерименти в демократичних процесах, щоб визначити, як програмне забезпечення штучного інтелекту має керуватися для боротьби з упередженістю та іншими проблемами.

Гранти в розмірі 100 000 доларів США отримають одержувачі, які нададуть переконливі рамки для відповідей на такі запитання, як, наприклад, чи повинен штучний інтелект критикувати публічних діячів і що він повинен вважати «середньою людиною» у світі, згідно з дописом у блозі, що анонсує фонд.

Критики кажуть, що такі системи штучного інтелекту, як ChatGPT, мають упередженість через вхідні дані, які використовуються для формування їхніх поглядів. Користувачі знайшли приклади расистських або сексистських результатів програмного забезпечення ШІ. Зростає занепокоєння, що штучний інтелект, який працює разом із пошуковими системами, такими як Alphabet Inc (GOOGL.O) Google і Microsoft Corp (MSFT.O) Bing, може видавати невірну інформацію переконливим способом.

OpenAI, підтриманий 10 мільярдами доларів від Microsoft, лідирує у закликах до регулювання ШІ. Проте нещодавно вона погрожувала вийти з Європейського Союзу через запропоновані правила.

«Поточний проект закону ЄС про штучний інтелект буде надмірним регулюванням, але ми чули, що його збираються відкликати», — сказав Reuters виконавчий директор OpenAI Сем Альтман. «Вони все ще про це говорять».

Гранти стартапу не профінансують стільки досліджень ШІ. Зарплати інженерів зі штучного інтелекту та інших людей у ​​гарячому секторі легко перевищують 100 000 доларів і можуть перевищувати 300 000 доларів.

«Системи штучного інтелекту «мають приносити користь всьому людству та бути максимально інклюзивними», — йдеться в повідомленні OpenAI у блозі. «Ми запускаємо цю грантову програму, щоб зробити перший крок у цьому напрямку».

Стартап із Сан-Франциско заявив, що результати фінансування можуть сформувати його власні погляди на управління штучним інтелектом, хоча жодні рекомендації не будуть «обов’язковими».

Альтман був провідною фігурою, яка закликала до регулювання штучного інтелекту, одночасно випускаючи нові оновлення для ChatGPT і генератора зображень DALL-E. Цього місяця він виступив перед підкомітетом Сенату США, сказавши, що «якщо ця технологія піде не так, вона може піти зовсім не так».

Корпорація Майкрософт також нещодавно схвалила комплексне регулювання штучного інтелекту, хоча пообіцяла включити цю технологію у свої продукти, змагаючись із OpenAI, Google і стартапами, щоб запропонувати штучний інтелект споживачам і компаніям.

Майже кожен сектор зацікавлений у потенціалі штучного інтелекту для підвищення ефективності та скорочення витрат на оплату праці, а також побоювання, що штучний інтелект може поширювати дезінформацію або фактичні неточності, що інсайдери галузі називають «галюцинаціями».

ШІ вже стоїть за кількома фальсифікаціями, які вважаються широко поширеними. Одне нещодавнє фальшиве вірусне зображення вибуху біля Пентагону ненадовго вплинуло на фондовий ринок.

Незважаючи на заклики до посилення регулювання, Конгрес не спромігся прийняти нове законодавство, яке суттєво обмежує Big Tech.