Новий тест дозволяє виявити COVID-19 на екрані смартфона

Новий тест дозволяє виявити COVID-19 на екрані смартфона

Медицина, як і технології, на місці не стоїть. Як відомо, найпоширеніший метод виявлення COVID-19 – це ПЛР-тест. Вчені вигадали новий метод виявлення хвороби.

У дослідженні, опублікованому в eLife і очолюваному доктором Родріго Янгом (Інститут офтальмології UCL), аналізувалися мазки з екранів смартфонів, а не безпосередньо від людей.

Було виявлено, що люди, які мали позитивний результат за допомогою регулярного ПЛР-тесту з назальним мазком, також були позитивними при взятті зразків з екранів їхніх телефонів. Новий метод, відомий як PoST, виявив вірус COVID-19 на телефонах від 81 до 100% заразних людей з високим вірусним навантаженням.

Глобальний активний скринінг на COVID-19, як і раніше, є пріоритетом, оскільки продовжують з’являтися нові штами, а розгортання вакцинації в багатьох країнах не гарантується. Однак тестування коштує дорого і неприємне фізично, що є серйозною перешкодою на шляху до ефективної системи тестування і відстеження. Також не варто забувати, що деякі медичні працівники неправильно беруть мазок, і це має серйозні наслідки для людей.

Оскільки PoST – це екологічний, а не клінічний тест, він є неінвазивним і менш дорогим, ніж традиційний ПЛР-тест. Це означає, що він не тільки підходить для розгортання в країнах з низьким рівнем доходу, але також усуває незручності, пов’язані з поточними варіантами тестування на COVID-19, потенційно збільшуючи поширення регулярного тестування серед населення в цілому. Крім того, відбір проб PoST займає менше хвилини і не вимагає медичного персоналу, що також має свої переваги.

Источник: news.finance.ua