Новий баг в пристроях Apple дозволив зараження гаджетів шпигунським програмним забезпеченням

Дмитро Сизов

Дослідники цифрової сторожової групи Citizen Lab заявили сьогодні, що знайшли шпигунське програмне забезпечення, пов’язане з ізраїльською фірмою NSO, яке використовувало нещодавно виявлену помилку в пристроях Apple (AAPL.O) .

Минулого тижня перевіряючи пристрій Apple співробітника вашингтонської групи громадянського суспільства, Citizen Lab заявила , що виявила, що недолік було використано для зараження пристрою шпигунським програмним забезпеченням Pegasus NSO, йдеться в заяві.

«Це показує, що громадянське суспільство знову слугує системою раннього попередження про справді складні атаки», — сказав Джон Скотт-Рейлтон, старший науковий співробітник Citizen Lab, яка базується на Школі глобальних справ і публічної політики Університету Торонто.

Citizen Lab не надає додаткових подробиць про постраждалу особу чи організацію.

Порушення дозволило компрометувати iPhone з останньою версією iOS (16.6) без будь-якої взаємодії з боку жертви, повідомляє цифровий сторож.

Apple випустила нові оновлення для своїх пристроїв після дослідження недоліків, про які повідомляє Citizen Lab. Представник Apple заявив, що не має жодних коментарів, тоді як Citizen Lab закликає споживачів оновити свої пристрої.

Представник NSO заявив, що не має жодних коментарів щодо дослідження Citizen Lab.

Ізраїльська фірма внесена урядом США до чорного списку з 2021 року за ймовірні зловживання, зокрема стеження за урядовцями та журналістами.